2 haftadır geçmeyen pişik

Bebeğim 1 aylık 2 haftadır geçmeyen pişik sorunumuz var. Doğduğu günden beri hep pamuk kullandım ıslak mendille silmedim hiç altını. Krem olarak travazol hametan Bepanthol madecasol ve birde eczaneye merhem yaptırdım birde sarı kantoron yağı herşeyi kullandım ama geçmiyor. Bu üçüncü çocuğum hiç böyle bişey görmedim nasıl geçecek bu pişik ?

2 Beğeni

levomekol diye bir krem var o çok iyi canım .kokusu biraz kötü ama iyileştiriyor 2 güne

Ben hem bephantol hemde levomekol kremi kullanıyorum pişik olunca direk götürüyor ikiside.

Birde bez pişik yapmış ola bilir.

Benim oğlum yeni doğduğunda predo kullanmıştım pişik yapıyordu.
Bez değişikliği yaptım pişiği geçmişti

9 gönderi yeni bir konuya bölündü: Bebek Bezi Önerisi

Bence de bezle alakalıdır. Bende 40ı çıkana kadar hep pamukla sildim sudocream kullandım olmadı. Acaba bezde bi üst numaraya mı geçseniz? Çünkü bizim bi ay dolunca bezden rahatsız olmaya başladı yenidoğan yerine 1 numara kullanmaya başladım

1 Beğeni

Bebeklerin teni farklı o yüzden bebeğind uymamıştır molfex.bende ilk doğdğunda kullandım molfex pişik yaptı.
Predo ve molfex pisik yapmıştı ama huggies ve pamres pro baby yapmadı pişik.

Doktorun neden değişme dediki.
Pişik olunca krem de etki göstermiyorsa bez değişiriz ki belki bezden dolayıdır.
Evet canım sleepy güzel birde Huggies.

Huggies biraz pahalı ama diğerlerine göre.

15 günlükken 2 numaraya 28 günlükken 3 numaraya geçtim zaten taşma yapmaya başlamıştı 2 numara. Ama sanki Molfix eski kalitesinde değil ben 6 yıl önce kızıma kullandığımda çok iyiydi. ,1 aylık bebek için 1 numara küçük değilmi bnm bebişmi biraz gürbüz acaba

Doktor normal dedi boyu kilosuna bilmiyorum ki. Belki bezlerde numaralar değişiyodur biz de huggies kullanıyoruz

1 Beğeni

Bizde de uzun süren pişik oldu pamukla sildikten sonra iyice kuruladım biraz hava alsın diye bekledim Bepanthol kullanmıştım geçiyordu tekrar başlıyodu bu sefer pamuğu bırakıp yenidoğanlar için olan ıslak mendillerden aldım alkolsüz ondan sonra düzelmeye başladı sleepy bez iyi bu arada o da pişik yapmıyor ama numaraları küçük sanırım 2 aylıkken 3 numaraya geçtik

1 gönderi mevcut bir konuyla birleştirildi: Bebek Bezi Önerisi

Evet bende sudo kırem tavsiye ederim al çok iyi geçiriyor pişigi

1 Beğeni

Galiba bezdenmiş pişiği. Dünden beri sleppy kullanıyorum birde eczanenin yaptığı merhemi sürüyorum. Şimdi altını değiştirdim çok daha iyi duruyor kızarık büyük ölçüde geçmiş inşallah yarına kadar tamamen geçmiş olur :pray:

@Esra Aramıza hoşgeldin canım :blossom:
Bebişin kaç aylık ?:smiling_face:

Umarım tamamen geçer canım :blossom:

Benimde bebeyim fazla prsik yapiyor annelerin en hasas yeri qalıba

Bebek açık tenli olunca bide kaçınılmaz malasef. Bizim sorunumuz bezi değistirince bitti çok şükür umarım bidaha yaşamayız. Her çocuğa her bez gelmiyormuş onu anladım

1 Beğeni

Bi arkadaşimiz mucize annede arko krem kullanın demişti istersen bir dene
ben Fito krem kullanıyorum geçmeyen pişiğe sürüyorum ertesi gün kalmıyor bir şey

Arkoyu söyleyen çok oldu ama yakan bi krem olduğu için hiç denemedim fitoyu ilk kez duydum evdede var birdaha olmaz inşallah ama olursa onuda denerim

1 Beğeni

Benim ortanca oğlum da çok oluyordu aile hekimimiz yaşlı bir Bulgar Dr çok iyiydi o yazmıştı ilk gün sürdüm ertesi gün hiç bir şey kalmadı deneyin bir inşallah sizede iyi gelir

1 Beğeni