Ağlarken morarma

Arkadaşlar henüz tecrübesizim ama bugün kızım bi anda ağlamaya başladı öyleki resmen tıkandı ve morardı normal mi bu ya da bu durumda ne yapılır ben kucağıma alınca sakinleşti ağlama normal ağlamaya döndü ama aklım çıktı.

1 Beğeni

Morardığı zaman yüzüne üfleyin güçlü şekilde. Direkt kesilir morarması. Bazen böyle moraracak kadar ağlamaları olabiliyor ama bu durum sıklaşırsa doktorunuza danışınız

1 Beğeni

Yemek isteyince ağlıyordu ,yemeyini getirene kadar geç oluyordu diye çok kötü ağlayıp morarıyordu sesi bile çıkmıyordu ,çok korkmuştum ömrümden ömür gitmişti.ilk ne yapacağımı bilmemiştim ama sonra araştırdım Nuranım dediği gibi üfleyince sakinleye biliyor.ama dikkatle yapmalısın.bebeklere üflenince boğuluyorlar dikkat etdiysen.o yüzden burnuna gitmesin .

1 Beğeni

Evet katılıyorum acaba nefes almayı kestiği için mi morarıyor. Nefes almayı kesme durumunda da üflenmesi gerektiğini izlemiştim

1 Beğeni

1 ayda tam 4 kere oldu direkt kucağıma alıp sarıldım bidaha bunu deneyeyim inşallah olmaz ama

1 Beğeni

Anladım inşallah olmaz ama denerim ve dediğinize dikkat ederim. Sağolsunlar insanı korkutmakta üstlerine yok

Aynen öyle canım​:smile:

1 Beğeni

Gazı mı var acaba benim kızın gazı olumca öyle oluyordu .
Yüzüne doğru üfle nefesi geri gelir

Olabilir mi acaba genelde bunu kucağımdan bırakıp sırtüstü yatırdığımda yapıyor ama bu ara azaldı

1 Beğeni

Olabilir canım kaç aylık senin bebek eğer küçükse gazını çıkartamıyor olabilir

Daha 43 günlük ve cidden gaz sıkıntımız büyük probiyotik kullanmaya başlicaz

1 Beğeni

Seni çok iyi anlıyorum benim bebeğimde öyleydi çok sıkıntılar çektik ama zamanla daha iyi oluyor merak etme

Sana tavsiyem umarım kabul edersin

1.İmkanın varsa müzikli oyun halısı al ona ayağını oynattıkça gazı çıkar
2. Her uyuduğunda aykları altına veya karnına sıcak koy soğuk sıcak termal jeller var böyle ezcanede satılan hani onu ısıtıp açılamayacak şekilde sar ve koy ki yanmasın

1. Bol bol masaj yap her gece mümkünse herhangi bir yağ kullanabilirsin

4.gazlı bebekler uykuya çok ihtiyaç duyarlar çünkü ağrıdan uyuyamazlar bu nedenler uyku eğitimi vermeye çalış tam zamanı şimdi hemen alışır rutine
İnan bana uykuya alışınca aradaki farkı göreceksin
Birde gazlı bebekler sanki daha çok ilgi istiyor onunla bol bol konuş sohpet et

İnşallah çabukcak atlatırsınız

Benim denemediğim ilaç,damla,yöntem kalmamıştı en son bunları yaptım işime çok yaradı

3 Beğeni

Estağf. Olur mu

Valla çoğu var oyun halısı-babybjor(orada kendi kendini sallıyo hareket ederek) gaz damlası- masaj (ki en çok işe yarayan ILU masajı) ama çok etkilemiyo son çare doktorum da söyledi probiyotiğe başlicam

2 Beğeni

Gaz sancısı için ben tribudat kullanıyordum o çok iyi geliyor günde iki çay kaşığı sabah akşam bebeğimin gaz sancısına o iyi geldi rezene çayı çok iyi geliyor birde biogia damla çok öneriliyor

1 Beğeni

Kübracım gaz sancısı için bir doktor tavsiye vermişti banyo yaptırıken küvette biraz fazla kalsın. Su gazını daha iyi çıkarmasına ve rahatlamasına neden oluyor demişti
(Banyo yaparkende değil sadece biz ömer her zorlandığında suda tutuyorduk sıcaklığını kontrol ederek yeniliyorfuk

Aaa çok mantıklı aslında. hamileyken kabız felan olduğumda ben de sıcak suda uzun süre kalıyodum iyi geliyodu.
kesin deneyip yazıcam çünkü kakasını da yapmıyo 3 gündür bu iyi gelebilir

2 Beğeni

Prospektüsünü okudum aslında bu da iyi gelebilir ama kanadada maalesef doktorlar çok fazla ilaç vermiyolar

1 Beğeni

Hım anladım Türkiye’desiniz sanmıştım o şurup bize çok iyi geldi

1 Beğeni

Canim sezaryan doğum yapmisin

1 Beğeni