Bademcik ameliyatı

Çocuğu ya da yakınlarında küçük yaşta bademcik ameliyatı olan var mı varsa öneriyor musunuz? Kızım 2 buçuk yaşında bundan 5 ay önce düşmeyen ateş nedeniyle havale geçirdi ve devamlı ateşi oluyor ama çok zor düşüyor sebebi de bademcikleri bu yüzden ameliyat olmasını istiyorum ama bı taraftan da yarari olur mu yoksa aynı şekilde mi devam eder fikriniz varsa almak isterim,artık her ateşi cikinca havale geçireceğinden ödumüz patlıyor

Geçmiş olsun ,bendede var, çok zor ama korkuyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim canım​:cherry_blossom:kızımin bağışıklığını bile çökertti sürekli ateşli bi de havale geçirince artık hem kızım hem de biz çok yorulduk sürekli antibiyotik almaktan mahvoldu o yüzden zor da olsa düşünüyoruz,Allah sana da şifa versin inşallah :palms_up_together:t2:

1 Beğeni

Benim yeğenim 5 yaşında oldu ama doktor önerdi onlara süreç çok zor değildi 1 haftada normal sokakta oynamaya başladı çocuk, siz doktorunuza danıştınız mı?
Çok geçmiş olsun insan korkuyor havaleden

1 Beğeni

Biz de doktorlara danisacagiz bakalım ne diyecekler bı taraftan daha küçük diye ameliyat olmasindan,narkoz almasından korkuyorum bı taraftan da havale geçirip bı sıkıntı oluşacak mi diye korkuyorum.Rabbim hepimizn cocuklarina sağlık versin inşallah :palms_up_together:t2:

Benim oglanlarin ucu de oldu hem burun hem kulak
O kadar basit bi islem ki.
Kucagina oturuyo sana da ozel bi kiyafet giydiriyolar sapka takiyosun taki yasak
Oje yasak burnundan ve agizdan
Hava veriyo uyuya kaliyo 15 dakika sonra
Felan tekrar odaya goturuyolar.
Orda bol soguk icecek pipetle ve sulu dondurma
Veriyolar.
Oglen eve gonderiyolar
Hic bisey fark etmiyosun.
Benim oglana ayni gun hem burun hem bogaz
Hem kulagina tup yerlestirdiler.
Korkmani gerektirecek bisey yok
Ben en kucugude yaptiracam simdi az yasini bulsun yaptiracam

1 Beğeni

Maşallah rabbim sağlık versin inşallah :palms_up_together:t2: kaç yaşında yaptırdınız peki,Bugün çocuk doktoruna götürdüm bize kızımın PFAPA olabileceğini söylediler onun içinde ilaç verecekler ilaçta kortizonmus yani arastirdigima göre çok sağlıklı bir şey değilmiş yan etkileri falan derken çocuğumu iyi yapayım derken başka türlü kötü yapmak istemiyorum bunun hakkında bilginiz var mı yani cocuklariniza öyle bir tanı kondu mu

Birinci oglan uyku bozuklugu horlama
Burun tikanikligi
Ikinci oglan sag kulaginda sorun vardi isitme kaybi vardi boyle hava giriyo gibi derdi o organlar
Bibirine bagli oldugu icin ayni anda hem bademcigi kestiler hem tupu yerlestirdiler.
3 astim bronsit vardi onunkini de bu sebepten aldilar.
4 iki gune bi tikali surekli tup felan temizliyorum.
Bi kitle.
Bir kac ay sonra randevu alicam inshallah.
Senin bebis kac aylik.
Faranjit tanisimi konuldu galiba surekli hastalaniyorsa
Madem oyle asi vursalarmis en azindan bi grip asisi agir ilaca baslatmadan.

Benim bu hastalanan kızım 2 buçuk yaşında sürekli kulak ağrısı aşırı terleme şikayeti vardı buna ek olarak bademcik, sabah uyandiginda burun tıkanıklığı da çıktı sürekli ateslenince de antibiyotik verdiler o da iyileştirmeyince kontrole gittik ama bugünkü doktor bı PFAPA bı Akdeniz ateşi dedi ilaca göre tanı koyacakmis çok moralim bozuldu ya

Iste belki senin kiza da tup lazimdir
Benim oglana da 5 alti kere taktilar kulagina
Agriyodu surekli hava giriyo derdi.
Burnu kanamaya basladi bi sure sonra.

Teşekkür ederim canım ,Allah yardımcınız olsun sizinde

1 Beğeni

Belki de öyledir henüz düzgün bir şey söyleyen doktor olmadı başka doktorlarla da görüşelim bakalım ne diyecekler

Bende istemeyerek kortizonlu ilaç kullanıyorum çocuğuma ama bazen zorunda kalıyoruz çünkü tek çare o ilaçlar malesef :slightly_frowning_face::slightly_frowning_face:
Dozunda kullanırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın dedi doktorumuz gerçekten de faydasını gördüm diğer ilaçlaırn yapamadığını yaptı. Doktorun dediği dozda 5 gün kullanıp bıraktık tekrarlarsa bi 5 gün daha dedi
Allah hepimizin evladına acil şifa versin

Amin inşallah :palms_up_together:t2: Sizinde mi aynı sebepten, haklısınız mecbur kalınca tek çare o ilaç,kızımin sadece o PFAPA olduğunu anlamak için iğne yapılmışti ama ateşi yokken yani bı sonuca varamadık şimdi atesliyken yapılması isteniyor,şöyle bı sıkıntı var kızım o kortizon içeren iğneyi aldıktan sonra sabaha kadar halüsinasyon görmeye başladı bilinci yerinde değildi farklı şeyler söyleyip ağlıyordu.Benim de korkum havale gecirmesin diye bu ilacı kullansam bu defa kızıimin psikolojisiyle oynamış olur muyum ki daha çok küçük…tek seferde bunu yaptıysa her atakta durumlar nasıl olur tedirginim biraz

Ilac almadigi zaman uyut
Ilac aldigi zaman uyutmamaya calis
Biliyorum zor.

1 Beğeni

Çok zor gerçekten rabbim evlatlarımizi korusun​:palms_up_together:t2:İlaç aldığı sıra uyanikken bunlari yapiyordu sabaha kadar uyuyamamisti hiç