Bebeğimdeki lekeler ne?

Kızlar sıcaktanmı oldu acaba anlayamadım

Geçmiş olsun canım döküntü gibi duruyo saf gül suyu sür pişikse geçer

Teşekkür ederim canım

Pişik genelde hava almayan yerlerde olur canım koltukaltı boyun gibi. Sıcaktan isilik olur bide oda göğüste ve sırtta olur. Farklı bişeymi yedi alerjimi oldu acaba.

Eşimde alerji diyor ama farklı bişey yedirmedim ki,acaba yumurtamı yaptı dedim ama yumurtayı bayadır veriyorum böyle olmuyordu

1 Beğeni

Canım sıcaklarda yumurta alerji yapabilir özellikle omlet tarzında yağda pişiriyorsan o dahada yapar. Birkaç gün yedirme bak düzelecekmi.

Tamam canım teşekkür ederim.
Bikaç gün ara veririm

1 Beğeni

Bu bizde de oldu sanırım sıcaklardan dolayı

1 Beğeni

Disden de olur demisti benim doktor

1 Beğeni

Kızlar bebegimin cildi böyle oldu kab verdik temiz cikti 45 gunluk sizce nedır bu basina gelen var mi ne yapabillirim

Geçmiş olsun canım ürtiker gibi sanki, duş aldır hergün 1-2 kez her seferinde şampuan kullanma bol bol havalandır sıcakta tutma 22-23 derece ideal ama bunun için ilaç başlaması gerek doktorunun evde geçebilecek kadar hafif değil canım ihmal etme

Bebek acnesi isilik kendiliginden gecer
Ama yinede doktor yada konsultasyon burosuna sorabilirsin.
Yuzde 30 ila 70 bebek bunu yasiyo
Erkek cocuklarinda daha sik gorunuyo
Yagli krem degil daha kuru losyon kullan.
Terbezlerini iyicene kapatir.
Tirnaklari kisa olsun kasidikca azdirir.
Vucudun isisi yaz kis ayni ortalama.yapacak fazla bisey yok aslinda cild derileri
Cok ince olusumda oldugu icin ici gozukuyo
Dedi ebem.
Benim oglanda da vardi

1 Beğeni

Geçmiş olsun canim :worried:
@SEB in dediklerine kayılıyorum ama
Ürtiker değilde pişik sanki.
Pişik kremi olarak bepanthol öneririm birde leyner.

Kullandim canim ama fayda etmedi

Hmm, ince giydirmeye çalış ozaman dahada belirginleşmesin canım

Bu evde geçicek türde görünmüyo doktora gittiniz mi? Enim kızımda da vardı daha hafif kendiliğinden geçti evi biraz ferah tutup ince giydirdim

1 Beğeni

Bebeğim yeni doğan ve hemen hemen 1 haftadır iselik. Ne yapabilirim yok etmek veya daha da artmaması için önerilerinizi bilgilerinizi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Benim oğlum da ommaya başlamıştı özellikle kafa bolgesinde çok idi tek kat giydirip ince bir örtü ile kundak yaptım kendi sütüm ile yüzünü kafasını yıkadım çok yoğun çıkmaya baslamistı ki geri azaldı elhamdülillah şimdi neredeyse tamamen geçmek üzere biraz serin şeyler giydirip süt ile temizlemek benim oğluma iyi geldi bir deneyin isterseniz tabiki günlük ya da 2 güne bir de banyosunu oluyor ben 2 güne bir yaptirmayi tercih ediyorum siz duruma göre bakabilirsiniz

1 Beğeni