Bebeğime su vermelimiyim

Bebeğim bu hafta 2 aylık olacak doktor su vermeyin dedi etrafımdaki herkes ver hava sıcak diyor Antalya’da yaşıyorum sizce ne yapmalıyım

Doktorun verme diyorsa niye etrafta ki insanların ne dediğine kulak asıyorsunuz ki

2 Beğeni

Bence de vermeyin hele doktor da vermeyin demisse ben osman gönülal’ı takip ediyorum o da aynı şeyi söylüyor

2 Beğeni

ben vermiştim.Tabi herkesin kendi tercihi.Zaten sıcakta doğum yapmıştım biraz da bu yüzden verdim bir sorun da yaşamadık

1 Beğeni

sadece sizi emiyorsa su vermenize gerek yok anne sütü bunu karsiliyor ama ek gida mama veriyorsaniz mutlaka su vermeniz gerekiyor

2 Beğeni

Emiyorsa anne sütü su ihtiyacını karşılıyor. Formül mama ile besleniyorsa bile ekstra su vermenize gerek yok.

Hayır canım anne sütü alan bir bebek su dahi vermeme gerekiyor çünkü anne sütünden alıyor bebek su ihtiyacını etrafa kalırsa her şey yedir yani bel kadar bebeğe

1 Beğeni

Kaç farklı doktora sorduysam verme dedi anne sütünün %60 ı sudan oluşuyormuş

1 Beğeni

Aynen öyle canım sen doktorlardan başka hiç kimseyi dinleme ve takma da çocuğunu emzirmeye bak sen bol bol

1 Beğeni

Ben yeni doğduğunda değilde 2- 3 aylığında vermeye başlamıştım.mama veriyordum diye doktor söylemişti vermemi

Anne sütü ile beslenen bebeğin ihtiyacı olmuyor suya en azı 5 -6 ay

2 Beğeni

Antalya o kadar sıcak ki sanki ihtiyacı varmış gibi geliyo ilk cocugumda vermiştim onda da bı sıkıntı yasamadim ama bunda herşeyden korkar oldum

1 Beğeni

Etrafımdakiler hep bebeklerine su vermişler bana öyle bı bakiyorlar öyle bı yorum yapıyorlar ki biz verdik birşey olmadı bu sıcakta çocuk susuz bırakılır mı 2 aylık olmuş ver yazık sen icmiyon mu diyorlar bende ben anne sütü içmiyorum dedim ama içimde bı hoş oldu sanki ben kötü yapiyormusum gibi vicdan azabı cektiriyorlar

1 Beğeni

Yok canım anne sütünün çoğu su zaten bebeğe ilk 6 ay vermene gerek yok. Mama kullanıyorsan zaten doktorun su vermeni direk söylüyor. Ama emiyorsa verme diyor. O yüzden sen doktorunu dinle o emerek tüm ihtiyaçlarını karşılıyor için rahat olsun kimseyi kafana takma :blush:

1 Beğeni

Ne yalan söyleyeyim yeni doğduğu zaman 10 günlüktü bebeğim. Yazda doğmuştu sıcaktı havalar.
Su verdim azıcık ,içmedi bile.
Gönlünden geçiyorsa sende azıcık ver istersen ,etraf dedi diye yok kendin istiyorsan.

1 Beğeni

Sizi gayet iyi anlıyorum ama dediğim gibi anne sütü bebeğinize yeterli olacaktır.Doktorunuzun onayı da yoksa vermeyin

1 Beğeni

Bir kaç doktordan dinlediğime göre mama veriliyorsa su da verilmeli. Emziriyorsanız suya gerek yokmuş. Ben de Adana’da yaşıyorum. Gündüz hemen hemen her saat başı emzirmeye çalışıyorum. Ağız ve çevresinde kuruluk , idrar miktarında azalma ve ağlarken gözyaşı gelmiyorsa bebek susuz kalmış olabilir.

2 Beğeni

Bebeğe su verilirse bebek karnını su ile doyurur.Anne sütünü daha az tüketir. Ayrıca temiz suya ulaşım çok zor. Bebeğin sindirim sistemi gelişmediği için enfeksiyon kapabilir.

2 Beğeni

Çişli bez sayısını takip et demişti doktor bana 4 ve üstüyse gerek yok altındaysa verebilirsin demişti

1 Beğeni

Yok o kadar çok vermem zaten bir iki damla diye düşünmüştüm

Biz de Antalya da yaşıyoruz iki buçuk aylık kızım su ihtiyacını sütten karşılar midesini yok yere doldurmayalim dedi Dr vermiyorum sık sık emziriyorum

1 Beğeni