Bebeğimin gözleri çapaklanıyor

Kızlar klimanın serinliğinde mi sıcaktan mi bilmiyorum ama sürekli gözleri cibisleniyor bende sütüm le temizliyorum ıslak mendile siliyorum zararlı mi daha göz muayenesi gitmedim

ıslak mendili bebeğin yüzüne vurmayın ama sütünüzle silmeye devam edin.Yeni doğanlarda böyle olur derileri hassas diye.Kendiliğinden geçip gider

1 Beğeni

Islak mendil tek Molfix kini kullanıyorum diğer ıslak mendiler yaramıyor kızarıyor her yeri

1 Beğeni

Islak mendil sürmeyin gözüne.

Ilık suya pamuğu bandırıp sıkın öyle silin

2 Beğeni

Doğru diyorsunuz bu benim aklıma hiç gelmedi çok sağolasın bundan sonra pamukla silerim

Ne demek :heart_hands:

1 Beğeni

Cibislenmek çapaklanmak mı demek acaba anlamadım ama eğer sürekli çapaklanma yaşıyorsan bebeğine göz pınarı açılsın diye masaj yapabilirsin doktorun önerdiği göz damlası kullanabilirsin asla ıslak mendil kullanma ne kadar temiz içerikli olsa bile kullanılmaz pamuğa anne sütü damlatıp gözünü öyle sil bebeğin ama sütü drek gözüne damlatma benim doktorum öyle söylemişti göz bu hassas ihmale gelmez

1 Beğeni

Pamukla sileceksen eğer bebekler için olan pamuklardan kullan canım diğerleri tüy bırakır gözü tahriş olur veya pamuklu bir bezle sil. Doktor bize bişey kullanma göz pınarlarına masaj yap dedi ama geçmek bilmedi o şekilde bende ısrar ettim daha sonra gittiğimde bi damla bi merhem yazdı 2 günde geçti.

2 Beğeni

Islak mendille değil demlenmiş çayı pamuğu batırıp silin veya dediğiniz gibi sütünüz ile

3 Beğeni

Aynen çapaklanmak dedim sütümü siliyorum pamuğu ıslatıp siliyorum

Tamam çay yapayım

1 Beğeni

Oğlumun bi gözü çapaklanıyor kızlar uyurken de içinden sarı su akıyor neden oluyor bu nasıl geçer :face_holding_back_tears:

Pamuğu Çaya veya ılık suya batır sil geçecek canım

Tamam teşekkür ederim

1 Beğeni

Sarı su dediğin iltihap sanırım canım Doktora danışmalısın damla verecek sana 2güne düzeltiyor o

Bugün akşama doğru aradım dediğin gibi damla verdi iyi geldi çok şükür :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni