Bebek göbeği (kordonu)

Bebeğim 8 günlük .Göbeği hala düşmedi.Kabartı var dışa doğru. Normal birşeymi?

1 Beğeni

normaldı,benim oğlumda 10 gün sonra düştü.75% lik spirt al göbeyin yukarsınına birde altına bir fıs sık her gün 2 defa o kurutucaktır .

1 Beğeni

@Zarifebeşir Aramıza hoş geldin :blossom:

Biz zelyonka sürüyorduk , pamuğa batırıp göbeğin düşecek olan kısmına sür günde 1 defa düşecek.

Göbeği düşmediği için bezi göbeği tutmayacak şekilde bağla canım

1 Beğeni

Normal canım hiç endişe etme çevremde 14. Gün düşen bile oldu. Biz hiç bir şey kullanmadık kendiliğinden düştü sadece bezi o bölgeye değdirmeden kapat yeterli olacaktır

1 Beğeni

Teşekkür ederim​:cherry_blossom:

1 Beğeni

Düştü gıbeğimiz ama hala dışa kabarık

Yavaş yavaş düzelecek ellemeyin ,2 ,3 gün sadece ilaçlarını günde 1 kez vurun

1 Beğeni

Doktor ilaç sürme dedi nedense

1 Beğeni

İlaçların hiç bir etkisi olmadığı kanıtlanmış yapılan son çalışmalarda o yüzden tavsiye etmiyolar, sadece temiz ve kuru tutun yeterli

2 Beğeni

Neden?
Bizde doktor demişti sür yeni düştü göbeği iltihab kapmasın diye .
Sen doktorun dediğini yap ozaman canım​:smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Canım Türkiye’deki doktorlar artık gerek görmüyomuş onu banada sorduğumda bilgi güncellendi artık dedi doktorumuz

1 Beğeni

Aslında düştükten sonra niye vuruyoruz diye konuşuyordum hep ,annem doktor dedi diye yapıyoruz demişti​:rofl: Banada bilgi oldu artık yapmam ilerde​:grin:

1 Beğeni

Bizim göbeğiniz salı akşam düştü bugün ilk banyosunu yaptık. Ancak dünden beri leke şeklinde kanamış zıbını kan olmuş bebişimin. Böyle azıcık kanama normal mi acaba? Enfeksiyon tarzı bir akıntı yok sadece leke şeklinde kan var

2 Beğeni

Evet normal iki üç gün ufak kanama olabilir. Benim ilk kızımda uzun süre geçmemişti doktora götürdük gümüş çubuk değirdi göbeğine bidaha kanamadı. Göbek erken düşerse böyle uzun süreli kanamalarda olabiliyor.

1 Beğeni