Bebek kaç saatte bir emzirilir?

Merhaba kızlar size bir sorum olacak çocuk doktoruna gittim ben normalde bir buçuk saatte bir emziriyordum ama doktorum 27 günlük olduğu için bebeğim artık gündüzleri 3-4 saat geceleri de 4-5 saat aralıkla emzir dedi hem bebeğim uyanmadığı sürece uyandırma dedi ama normalde benim bebeğim çok uyuyan bebeklerden oyuzden 4 5 saat uyuyor benim de aklımda deli sorular ben şimdi 3-4 saat emzirirsem bir buçuk saatte bir emziriyordum şimdi 3-4 saate çıktı kilo kaybı olur mu bebekte siz nasıl emziriyorsanız kızlar yardımcı olursanız çok sevinirim

1 Beğeni

Hayır olmutor canim ben dogdugundan beri 2 3 saatte bir emzirdim ya da mama verdım. Cok uyku sırasında yemiyorlar bile. Sonra cocuk 1 aylik olmaya yakin hic uyandirmadim. Kendisi acıktığı zaman otomatik uyaniyor. 35 gunlik bebeğim 4.180 gr geldi.

Maşallah maşallah baya almış kilo teşekkür ederim :smiling_face:

1 Beğeni

Evet doktor doğru dwmiş. 1ayı geçtikten sonra kendi uykusuna bırakılır. O acıkınca uyanır. Eğer sen müdale edersen ebeğinin uyku düzeni olmaz. Büyüse bile uyumaz doğru düzgün

1 Beğeni

Merhaba. Benim bebeğim 45 günlük oldu. Gündüzleri saat başı, geceleri de 3- 4 saat aralıklarla emziriyorum. Gece de keşke sık sık emzirebilsem ama uyanamıyorum

@FatmaYalçın Aramıza hoş geldin :blossom:
Benim doktor,baktın uyanmıyor emzirmeği ihmal etme demişti

3-4 saat te bir emzirmek daha iyi cnm bebek acıktığı için daha fazla emer midesi genişler. Sen sık emzirdiğin için daha az emiyor şuan yani aynı hesaba gelir kilo kaybetmez. Geceleri doktorun dediği gibi kendisi uyanmazsa 4 saatte bir emzir. Geceleri sık sık uyandırıp emzirirsen gece gündüz ayrımını yapamaz büyüdüğündede geceleri sık uyanır emmek ister.

1 Beğeni

yenidoğan bebek kaç saatte bı emzirilmeli

2 saat ,de

benim bebeğim 15 günlük. ben kaç günlükken başlayayım uyandırmamaya. çünkü benim bebeğim de uyuduğunda genelde 4-5 saatte bir uyanıyor. bana da mantıklı gelmiyor uyuyan bir bebeği uyandırmak. zaten acıktığında kendi kendine uyanır diye düşünüyorum

Bence de zaten sarılık riski yoksa bi ay 40 günlükten sonra uyandırmayın bence.

yok sarılık riski çok şükür

O zaman içiniz rahat olsun ben 40tan sonra hiç uyandırmadım

1 Beğeni

gazı da çıkmıyor üstten. acaba sütüm mü gazsız diyorum

Benim bebeğim yeni doğan 12 günlük doktor bana 2 saatte bir emzir dedi ancak bszı geceler çok zorlandım uyandırmak içşn yeri geldi 4 saat olduğu da oldu ama sarılık yaşamadık çok şükür şimdileri doyup doymadığını tam anlayamıyorum ne kadar emdiğinin miktarını göremediğim için :smiling_face::innocent:

1 Beğeni

İlk bir ay uyandırıp emzirmelisin çok küçük olduğu için açlık süresini uzun tutamaz bebek uyusa bile uyandır emzir ki kan şekeri düşmesin doktorlar bu yönde telkin veriyor. 1 aylık olduğunda süreyi uzatabilirsin

Kızım 30 gunluk sızce 2 saate bır uyandırmalımıuım emsırmek ıcın yoksa kendı uyanırmı :pray:

Uyanir iki saat cok fazla erken birak uyusun
Hatta o yatinca sende yat emzirmek enerji
Efor sarfetmek.

2 Beğeni

Sarılığı yoksa kilosunu topladıysa 1.ayı doldurmuş 3-4 saate çıkarabilirsin emzirme aralıklarını doktoruna danışarak canım

1 Beğeni

sarılığı yoksa kendi acıkınca kalkar emer

1 Beğeni