Bebek traşıı nasl yapılır 🤷‍♀️

Kızlar bebeğimin saçlarıni kesmeyi düşünüyoruz ama nasl bilmiyorum kafaları çok yumuşak nasl olucak bilmiyorum makine ile mi permatikle mi neyle yapicaz yardımcı olurmusunuz bide sünneti ne zaman yapayım ?? İki sorumu cevapları çok mutlu olurum :mending_heart::blush:

Permatike vurma bingildagi yumusak
Daha.
Kucagina oturt.
Bir tane pazar poseti kes beyaz olan
Atleti kalsin.
Elinle sapka gibi yap gozune burnuna kulagina kil kacmasin.
3 numaraya vurduk.
Eger guvenmiyorsan

Soyle bi sapka al

Sunneti de dogdugundundan itibaren yap
Ama kucuk ken yaparsan cok anlamaz.
Bezin icinde yarasi iyi olur gider

Turkiyede kac lira bilmiyorum
Ama burda 500 euro olmus.

Turkiyede ki annisler cevaplayiversin
Kaca yaptirmislar.

1 Beğeni

Bebeğin saçını gillett-jiletle kesiyorlar benim gördüğüm duyduğum bu başka bilmiyorum

1 Beğeni

Ben 3 aylıkken ilk saçını kestirdim berbere gittik kucağımda uyuttum berber nazikçe makineyle kesti doktorumuz jileti önermedi bıngıldaktan dolayı, sünneti de 3 aylık yaptırdım ilaç bile kullanmadım sarı kantaron yağı ve pişik kremi sürdürdü doktorumuz sadece ilk 2 gün ağladı ağrı kesici verdim 3.gün unuttu bile zaten 2 hafta sürmedi iyice iyileşmesi maşallahh :nazar_amulet::nazar_amulet:

1 Beğeni

@hava eşim evde almayı düşünüyor 35 günlük yani küçük demi​:sweat_smile:

Bende oyle yaptim kendi makinesiyle aliverdi
10 dakika surmedi bile once makineyi calistirdi
Sese biraz adopte olsun sonra kesti hemen

1 Beğeni

Biz 3 aylık olduk kestirmeye düşünmüyorum şuan belki dökülmeye başlarsa makinayla keseriz. Sünneti 42 günlüktü yaptırdık bu kadar rahat geçeceğini düşünmemiştim. Doktor bize iki gün ağrısı olacağını söyledi ağrı kesici bide uyku yapsın diye alerji şurubu verdi. Alerji şurubuna hiç gerek bile duymadım ağrı kesicide 2 gün günde 3 kere verdim ilk gün bile ağlamadı. Hepimiz çok şaşırdık neden ağlamıyor bu çocuk hiçmi canı yanmıyor dedik. Doktorumuz 20-40 gün arası yapılmasının daha iyi olduğunu söyledi. Birde ben sünnetten sonra aile hekimine götürdüm enfeksiyon varmı sünnetinde diye. Aile hekimi hastaneyemi yaptırdın sünnetini iyki öyle yapmışsın bu aralarda doktor olmayan lazerle sünnet yapanlara yaptırmamışsın dedi. Doktor pipinin alt tarafında ufak bi parça bırakmış bütün sinirler oradan geçiyormuş sünnetçiler o parçayı bırakmıyormuş komple alıyormuş üst deriyi. Birde yakma yöntemiyle geri dönüşü olmayan hatalar yapılabiliyormuş ama dikişlide öyle bi durumla karşılaşılmıyormuş.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ozmn bizde erken sunnet yaptrlm inşallah

1 Beğeni

40 ı çıkar çıkmaz önce makinayla daha sonra jilletle kazıdım (çok terliyordu) Bıngıldak yumuşak ama sizin,bizim düşündüğümüz kadar yumuşak değil yani kolay kolay birşey olmaz.Bu güne kadar 9 ay 6 günlük 3-4 defa kestim 0 dan ve daha 0 yapmayacağım.Sünnetinide 4,5 aylıkken yaptırdık 1 gün huysuz oldu sadece 10 güne tamamen iyileşti.

1 Beğeni

ben 3aylığnda sünnet yaptırdım ama doğduğu gün yaptıracaktım kısmet olmadı 3 ayında yaptırdım.Saçlarnı da 9ayında kestirdik sıcaklardan dolayı yoksa 1 yaşnı beklerdik​:rofl: Saçları çok uzamıştı çok terliyordu

1 Beğeni

Peki sünneti neede yaptınız ve hstsneyse hangi poliklinik randevu aldnzmi

7 günlükken evde sakal makinesiyle tras ettik… ben emzirirken eşim 2 dakikada kesti… sünneti hemen yapmak istedik ama doktorun ameliyat listesi dolu oldugi için Eylül u bekleyecez… 3 aylık olacak o zamana kadar. İlk oğlumu 7 günlükken tıraş ettik 22-23 günlükken sünnet ettik… hayırlı işte aceleci davranmak iyidir :rofl::rofl:

1 Beğeni

Çocuk cerrahiden randevu alıp gün alacaksınız

1 Beğeni

Hmm Sakal makinesi de olur demi

Valla biz öyle yaptık zaten emerken makinenin sesinden uyudu gitti yavrum… kalan yerleri bebeği cecireccevire kestik… sıkıntı olmadı

2 Beğeni