Bebeklerde kundaklama

Merhaba arkadaşlar 5 günlük bebeğimi sıcaklardan dolayı bebeği kundaklamiyorum aslinda kundaklanan bebekler daha iyi olurmuş ama ben kundaklamiyorum bebegim Kızık olur diye sizce ne yapmalıyım

Biz hiç kundaklamadık

1 Beğeni

Bende kundaklamadim bacakları toplayıp duruyor o yüzden dedim

1 Beğeni

ellerini kundaklayın geceleri uyurken . Çünkü yenidoğanlar elleriyle yüzüne falan dokunup uykudan uyanıyor,sıçrıyor,eliyle yüzüne dokunduğu için.Ben 3aya kadar öyle yapmıştım

1 Beğeni

Ben de kundaklamadım gayet iyi şükür. Uyku dışında ekstra bi faydası yok diye düşünüyorum

1 Beğeni

Ben hala yarım kundak yapıp yatırıyorum

1 Beğeni

Bağlamadım ama ince battaniyesini kundaklar gibi yapıyorum klima olunca serin evin içi

1 Beğeni

Brn kundak yapmıyorum. Ama yapçaksan müslim benle kundakla

1 Beğeni

Bebeğin kundak yapılmadan uyuyabiliyorsa yapma hiç. Kendini uyandırıyorsa yarım kundak yap ince müslinle altta sadece zıbın olsun.

Kundak yerine kolu acik uyku tulumu giydirdim

Ebe ilk hafta benim oglani su gonderdigim sivi. Gecirmeyen mata sardi

Yatmadan yarim saat once demir termusla yatagi isitti .

Iyi sicak tuttu bu

2 Beğeni

Bebeğim Eylül sonu doğumluydu ben rahatca kundakladım.Sonra kaynanam evine gitdikden sonra yarım kundak alıp onunla devam etdim))

1 Beğeni

Ben yarim kundak yapıyoum ama bizimki hoşlanmadigi icin onu çıkarıyor bir sekilde o yuzden yapmiyorum. Sadece ustunu ortuyorum o kadar

3 Beğeni

Kızımı da kundaklamadım oğlumuda zaten bizim oğlan hiç sıkıntıya gelemiyor :joy:

2 Beğeni