Bebekleri ne zaman oturtmaya başlamalıyız

Kızlar genelde 4.aydan sonra öneriliyor oturtmak ama benim bebek çok sıkılıyor acaba oturtmaya başlasam erken mi 3 aylığız .

Pusete fazla bırakmak istemiyorum bel eğriliği yani kambur olmasın diye önceden puset çok işime yarıyordu. Ama şimdi büyüdü puste sığmıyor o yüzden fazla kullanmaya korkuyorum

1 Beğeni

Şuan kısa süreli olmak kaydıyla sizin kucağınızda oturması doğru sağlığı için. Hatta oturma için egzersiz diyebiliriz bu yapacağınız şeye :smiling_face: Erken değil yani bilinenin aksine. Belki sallanan anakucaklarından edinebilirsiniz, ben öyle yapmıştım :rose: @Gulsen2023

1 Beğeni

Babası kucağında tutunca engel oluyorum hep .ama yavaştan başlamak istiyorum yarın bir doktora danışmakta fayda var bakalım yarın kontrole gideceğiz

1 Beğeni

Osman Gönülal’ı bilir misin bilmiyorum. Onun videolarını sıkı takip ederim. Tabi sor yine için rahat etsin. Doktorunun da bakış açısını merak ettim, benimki uygun bulmuştu :smiling_face: @Gulsen2023

2 Beğeni

Yok tanımıyorum açıkçası ama bakarım şimdi youtubtan :green_heart: teşekkür ederim :smiling_face:

1 Beğeni

Rica ederim :rose: @Gulsen2023

1 Beğeni

Bizimki 2 ayından beri kucağımızda oturmaya başladı uzanmaktan sıkılıp ağlıyordu kucağımıza alınca oturuyordu,1 dk oturtup uzatıyordum mecbur

2 Beğeni

Peki şu an tek ve desteksiz oturabiliyor mu cesur paşa

2 Beğeni

Hayır kuzum ya.bazen yastik falan koyuyoruz etrafina düşünce ezilmesin diye,ama desteksiz oturamıyor daha

1 Beğeni

2 ay çok erken değil mi oturmak için

1 Beğeni

Bizde 3. Ayında oturuyorduk bız otutrmasak kendi istiyorfu hafif hafif destekleyerek baslattık ebe tabıkı onermeei 4. Aydam sonra dedi ama nafıle

2 Beğeni

Kendi istiyordu canim,bizde mecbur hafifce oturtuyorduk

2 Beğeni

Evet evet çok sıkılıyor pusete bile koyunca kendini dik hale getirmeye çalışıyor öne iterek

1 Beğeni

3 aylıkken doktorumuz kucakta hafif oturur pozisyonda tutabilirsin demişti, öyle yaptım ben canım

2 Beğeni