Biberona ne zaman başlanır?

Arkadaslar bebegim 14 gunluk, 14 temmuzda kpssye giricem, yaklasik 2.5 - 3 saat ayri kalmamiz gerekecek. Gun icinde yarim saatte, saatte bir emen bi bebek. Daha biberon ya da emzik hic vermedim. Ama o gun bi sekilde beslenmesi lazim, 2-3 saat bekleyecegini hic sanmiyorum. Cay kasigi, enjektor vs. ile mi beslemek daha saglikli olur yoksa bir seferlik biberon versek meme reddi yasama ihtimalimiz olur mu?

1 Beğeni

Canım o senin bileceğin verip vermemek versen tutar diye düşünüyorum… bnm kızım da tam bı aylık oldu hastanede ben vermeye başladım sütüm gelmedi. Şuan yine devam ediyorum ek mama veriyorum. sütüm duyuramıyor. Bu süreçte bebek 22gunlükken kuveze girdi solunum sıkıntısı şikayetle. Bı hafta emmedi biberon verdi hemşireler.anne sütü biberona verdiler… alışması iyi olmuştu yoksa tutmazdı ve çok sıkıntı çekerdi.

Canım yeni doğanlar için kaşık biberon var bence sütünü sağdıktan sonra onunla verebilirsin onunla verirsen bu memoretti falan yaşamazsın

1 Beğeni

Aramıza hoş geldin canım benim :smiling_face_with_three_hearts:

3 çocuğumada biberon verdim meme reddi yaşamadık hiç birinde. Anne memesine yakın olan biberonlardan al. Sadece sınav için değil normaldede çocuğunu bırakman gereken zamanlar olacak biberona alışması iyi bence.

Beslemek için olan enjektörler var ucu yumuşak ben onlardan kullanıyorum çok memnunum doktorumuz böyle önermişti meme reddi yaşamamak için, benim bebeğim ne emzik ne biberon almadı zaten

Bebeğim yaklaşık 20 günlüken bende sınava girmiştim. 2 gün boyunca sütümü sağdım. Eşim biberonla vermişti.Bunun dışında biberon kullanmadık.

Tesekkurler arkadaslar, kasikli biberon ve yumusak uclu enjektor alicam bakalim, philips avent biberonumuz da var son care olarak. Illaki biri isimizi gorecektir.

Sağ göğsüm yara olduğu için bebişe zor tutturuyorum… her gece sagip biberona dolduruyorum gece 1 öğün biberonla besliyorum. Bu süre zarfında gogsume ilaç sürüp dinlendirmis oluyorum

Kac aylik bebeginiz

17 günlük daha

Ne mutlu meme reddi yasamamissiniz. Ben de biraz erken diye biberon vermekten cekiniyordum.

1 Beğeni

Bende emzik vermeye karşıyım ağız yapısı bozulur ve alışır bırakmaz diye

@Karadenizli Aramıza hoş geldin canım :blossom: