Çalısan anneler ve yeni yasa

1 Beğeni

Buna basvuruyu yaptim fakat tam olarak anlamadim​:sweat_smile:
Detaylı bilgisi olan var mı?Başvuru yapan var mı?

Kızlar sakın yanlış anlamayın ama o kadar saçma bir uygulama ki bu
Bizler çalışmıyoruz diye anne değil miyiz mesela eşitlik nerde mesela niye bütün anneler için geçerli değil bu yasa? Çalışan anneler zaten parasını kazanıyor ya biz? Hadi onu geçtim sadece İstanbul, İzmir ve Ankara ne alaka diğer şehirler de yaşayanlar insan değil mi? Yani nereden bakarsanız bakın o kadar adaletsiz ve o kadar da saçma bir uygulama ki bu. Bu arada geçmiş senelerde de böyle bir durum olmuş galiba fakat başvurular genel anlamda kabul edilmemiş, kendilerinden olmayana vermeyecekler yani bu parayı diyebiliriz kısacası :pray:

Ben geçen hafta açık öğretim sınavına giremedim yenidoğan bir bebeğim olduğu icin ne kimseye emanet edebildim çocuğumu ne de ders çalışamadım ve o kadar ağladım ki neredeyse sütüm kesilecekti. Çünkü önü açık bir bölüm okuyordum ve Eylül’de kpss sınavına girecektim. Kimse sakın yanlış anlamasın ben sistemi bu duruma getirenleri hakkımı helal etmiyorum :pray: yavruma ilerde güzel bir gelecek sunabilmek için hamileliğim boyunca gece gündüz sınavlarıma çalıştığım günler oldu. 9 aylık hamileydim vize sınavlarıma girdiğimde… Aynı anda bir üniversite daha okuyordum, sırf bebeğimin ihtiyaçlarını alacağım diye harç parasını yatırmamıştım. Where is the adalet?

1 Beğeni

3 ilde toplam 3500 çalışan kadına bu imkan sağlanacak.Sadece 1 yıl verilecek. Desteği sağlayan Avrupa Birliği diye biliyorum.

1 Beğeni

Kuşum bu yardımı devletimiz karşılamıyor. Her şehirde olmamasının sebebi de maalesef siyasetle alakalı.

1 Beğeni

Çok haklısın. Birde devlet büyükleri çıkıp en az 3 çocuk yapın diyorlar. Şimdikiler 1 taneye zor bakıyor. Doğum parası ve süt parası mı ne veriyorlar. O da 2 bin Tl bile değil. Adana’da otobüs fiyatları 25 Tl olacak. RABBİM herkese yardım etsin. Şuan için geçim gerçekten çok zor.

1 Beğeni

Bebege bakan kisinin sigortalı olmasi lazimmis falan bende cok bilmiyorum cunku o sehirlerde yasamiyorum eger sigortali çalışanınız varsa geri kalani araştırın :slightly_smiling_face:

2 Beğeni