Çıkan dişler ile emzirme🤷‍♀️

Kızlar selamm, benimkinin 3 dişi çıktı şuan 4.yolda sanırım kaşınıyo çok fazla emzirirken beni ısırıyor sürekli artık canım o kadar yanıyor ki :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears: meme reddi yaşamasın diye tepki veremiyorum sadece oğlum ısırılmaz diyorum ama el kadar çocuk ne anlasın​:face_with_peeking_eye:
Aynı problemi yaşayan var mı nasıl üstesinden gelebilirim :slightly_frowning_face:

1 Beğeni

Ben emzirirken de korktuğum buydu ama sütüm dişi çıkana kadar yetmediği için bilgim yok :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Ya canım benim :face_holding_back_tears::heart_eyes:
Silikon uç denedim bugün emmedi, uyutunca veriyorum artık vallahi

1 Beğeni

Ama tatlı olur ya :smiling_face_with_three_hearts::face_with_hand_over_mouth:
Isırma dedikçe ısırıyormu?:melting_face:

Daha 5.5 aylık ki canım benim anlamıyor oyun sanıyor ısırma dedikçe​:face_holding_back_tears::woman_shrugging:

Cesura yapma olmaz dediklerimi gülerek inada yapıyor​:joy:kesin ısırırdı benimki

2 Beğeni

Maşallah biz 8 aylık olduk daha 2 diş çıkarıyo yeni çok fena ısırıyor maalesef bu dönemde diyede memeden ayrılmıyor

Bende babasıda çok erken çıkarmışız dişleri canım oda genetikmiş çok dua ettim geç çıkarsın diye ama nasip etken geldi aman sağlıklı olsunlar da​:heart:
Şimdi meme reddine başladık kuzum napcam bilemiyorum hiç seninki ne güzel memeden ayrılmıyomuş

2 Beğeni

Cesurda bu aylarında çıkarmıştı, 11 aylık 4 dişi var yarısı çıkmadı daha ,ömerde öyle olacak bence, 11 ayına kadar 4 dişi olur

1 Beğeni

Gece çok sık kalkıyor bunaldım uykusuzum acaba sizde de öyle mi dişten dolayı mıdır

Evet çığlıklarla uyanıyo bide :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

1 Beğeni

Ayy aynı bizdeki gibi ağlaya ağlaya uyuyup 1 dk sonra yine ağlaya ağlaya uyanıyordu​:melting_face:

1 Beğeni

Merhaba kızlar

Bebişim 2 gün sonra 4 aylık olucak ve iki gündür emerken ısırmaya başladı neden olabilir. Sütümün az olduğunu sanmıyorum çünkü kusuyor emmekten bazen

Dişi kaşınıyordur canım. Benimki 3 bçuk aylık iki hftadırtüm eli ağzında hırsla emiyor

Benimki öyle ısırıyo ki koparcak resmen :face_holding_back_tears:
En büyük sebebi çıkan diş kaşıntısıymış ama burnu tıkalı olabilir, kulak enfeksiyonu olabilir, gribal enfeksiyon olabilir, emzirirken onunla ilgilenmiyorsan telefonla falan oynuyosam dikkat çekmek için bile yapıyor olabilirmiş doktorumuz öyle söyledi
Ben şimdi gögüsümü iyice ağzına sokuyorum, yüz ifadesinden ısırcağını hissettiğim zaman gögüsümü çekmek yerine parmağımı ağzına sokuyorum öyle gögüsümü çekiyorum parmağımı kemiriyo biraz :woman_shrugging:

Aynı durumdayız herşeyi parçalicak gibi kemiriyo

1 Beğeni

Şu listede en doğrusu bize uyan diş sanırım çünkü elime tel almıyorum korkudan ısırıcak diye maşallah sağlığı da iyi de işte insanın canı yanıyor

Dişi kaşınıyordur canım​:blush:

İşte dişi kaşındığı için kuzum

Bizim 4 yukari 2 altinci dis cikiyo

Ezgi gogus kompressi kullanmayi denedinmi
Sudun hizli akmassa bebek emerken cekerek
Emerse.
Bide emzirme suresi icinde dis kasiyici ver
Biraz emzirmeyi birak.
Canin yandigini anlarsa caniyin yandigi icin
Emzirmeyecegini anlamasi icin.
Bide isirmaya baslayinca birden cekme
Once serce parmagini koy.