Doyduğunu Nasil Anlarım?

Kızlar bebeğim 1 aylık. Anne sütü ve mama veriyorum. Sütüm azdı ilk başlarda şimdi geldi gibi de hissediyorum. Mama vermeden sadece anne sütü ile doyduğunu nasıl anlarım? Ac kalir da anlamam diye mama vermemeye de cesaret edemiyorum

1 Beğeni

@Esraa Aramıza hoş geldin canım.
Bez sayısını takip et.
Emzirdikten sonra ağlamıyorsa doyuyordur.

Sütüm az dı ilk başlarda dedin.
O zaman doymadığını nasıl anlıyordunsa ,o şeyler şimdi yoksa doyuyordur ,yani doymasını anlaman kolay olur

2 Beğeni

Emdikten sonra ağlıyorsa uykuya dalamıyorsa sürekli emmek istiyorsa doymuyordur.

2 Beğeni

Ilk basta anlamadım kontrole götürdüğümde kilo vermişti ondan sonra mama başladı aslında

O zaman hâlâ doymuyor çünkü hepsi var

1 Beğeni

O zaman böyle olduğu zamanlarda emzirdikten sonra 30 ml mama ver. Mamayı biraz fazla verdiysen bebek çok gelmesine alışmıştır bide midesi büyümüştür. Sende güzel beslenme ve süt sağarak sütünü arttırmaya çalış. Mamayıda çok yapıp mamayı cazip hale getirme. Birde az akıtan iyi bi biberon kullanman gerekki meme reddi başlamasın

1 Beğeni

Benim bebeğim biraz kilolu bebek 30ml az geliyor diye 60ml veriyorum. Çünkü sağdığımda benden ancak 30 çıkıyor toplam

1 Beğeni

Bendede böyleydi ,o yüzden demin dediğim gibi 60ml veriyordum mamasını.
Ben sağıp bakıyordum kaç ml sütüm var diye ,zar zor 30ml çıkmıştı.

Doktorun kilosuna normal dediği zaman , nasıl veriyordunsa o şekilde devam edersin kuzu

2 Beğeni

Benim oğlumda baya tombiş ama 90 zor bitiriyor 2 ay 20 günlük. Bizimki bazen saatte bir bazende iki saatte bir emer ama. Öyle 3-4 saat emmediği çok az olmuştur. Az ve sık beslendiği için galiba midesi küçük

1 Beğeni

10 günlük bebeğim benim doydugunda uyuyup kalıyor ozaman anlıyorum

1 Beğeni

Lansinoh markasının süt sağma makinası ve biberonunu kesinlikle öneririm hem biberon veriyorum sarılığı gitsin diye hem meme veriyorum çok şükür meme reddi gibi bir sorun yaşamadım 7 günlüğüz biz de daha

2 Beğeni

Lansinoh marka biberonu bende kullanıyorum. Evet meme reddi yapmıyor ben kızımdada kullanmıştım çok memnunum. Ama bizimki genel olarak mama sevmiyor galiba çok acıkmazsa oynuyor biberonla içmiyor.

2 Beğeni

Bir bebek günde 6 ya da 8 kez renksiz bir şekilde idrarını yapıyorsa eğer bu anne sütünün yettiği anlamına gelir. Aynı zamanda günde 3 ya da 4 kez soluk sarı kaka yapıyorsa yine anne sütünün yettiği anlamına gelir

Emzirme sonrası karnı doyan bebek, gevşeyerek rahatlar; önceki huysuzluğundan kurtulur ve huzurlu olur. Emzirmeden sonra karnı doyan bebek, anne memesi üzerinde uyuklamaya başlar ve yatağa yatırıldığında kesintisiz şekilde uyur. Bebeğin rahat ve deliksiz uyuması, karnının doyduğunu gösterir.

Kısacası bezini pisletmesinden ve huzurlu olduğundan anlarsın canım

1 Beğeni

@Aciz_birkul Aramıza hoş geldin canım​:blossom:

Hoşbuldumm :blush::bouquet:

1 Beğeni