Ek Gıda Döneminde Olumlu/Olumsuz Olan Durumlar

Bu dönemde sizin için olumlu ya da olumsuz giden durumlar neler kızlar ?

Benim için blw yönteminin tutmaması ve reflü durumumuz oldu. Blw yöntemine artık çok takılmıyorum çünkü her çocuk bir değildir. Çok şükür tadımların hiçbirinde alerjimiz olmadı. Sevmediği bir yemek ya da besin olmadı. Avokadoyu tek yemeyi reddediyor sadece, labneyle veriyorum onu da. Onun dışında herşey olması gerektiği gibi işliyor şimdilik. Reflümüzü de yenmek üzereyiz bu arada :partying_face: Şu an mide ilacı olmadan deniyoruz yaklaşık 3 gündür. Herhangi büyük bir kusma yaşamadık şimdilik :blush:

1 Beğeni

Bizimki havuçu sevmedi,bide elmayü zorla yiyor

1 Beğeni

Başka şeyle vermeyi denedin mi kuzum ?

1 Beğeni

Aaa çok sevindim çok şükür inşallah tamamen düzelir gülüm :green_heart:

1 Beğeni

İnşallah bebişim :smiling_face_with_three_hearts:

Püre şeklinde denedim birde bikeresinde patatesle karıştırıp verdim,normalde patatesi sever ama havuçla karıştırınca ağzın falan büzmeye başladı canım

1 Beğeni

Bir süre ara ver o zaman havuca :blush:

1 Beğeni

Evet ara vereli 1 ay oldu yeniden deneyeceğim

1 Beğeni

Ek gıda dönemi nasıl gidiyor kızlar ?bizde bazı besinler kabızlık yaptı,kabızlık yapmasın diye öneriniz varmı?

Zeytinyağı kullanabilirsin. Çorba olarak yapıp verebilirsin. Biz artık herşey yiyip içiyoruz. Bizimle beraber yiyor herşeyden Eylül :blush:

1 Beğeni

Bizde verileni ağızdan çıkarmalar başladı :roll_eyes:

Aslında hep zeytin yağı kullanıyorum canım

1 Beğeni

Çorba şeklinde ver bir süre gıdaları

1 Beğeni

Ek gıda döneminde ilk öğün hangi vakit olmalı araştırmama göre diblediğim çoğu doktor öğlen diyor

Başlangıç olarak tek öğün (tadım) öğlen olmalı. Hatta yoğurdu vs ikindi vakti yedirmek gerekiyormuş

1 Beğeni

Ben öğlen veriyorum

Ikindiye dogru felan vitaminle beraber
Suana kadar denedim cogunu ama yedi sukur
Dun kolimiz geldi

1 Beğeni