Emzirme Rutini

Merhabalar Anneler :cherry_blossom: 6 gün önce doğum yaptım. Bebeğim mememi tutmuyor. Tutsada uyuya kalıyor.Göğüslerim şişti. Devamlı sağıyorum ama bir müddet sonra tekrar eski haline dönüyor. Bu konuda deneyimleriniz var mı? Benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum​:cherry_blossom:

1 Beğeni

Uyuma konusu hala aynı arada dürtüyorum ben ama diğer söylediğiniz bende de aynıydı ilk hafta göğüslerim şişmişti ucu köyüydü sonra kremle felan düzeldi birdaha da bişey olmadı

Kulaginin arkasini kasiyormusun
Ve ayagin altini

Gun de en az 5 kere emzir

100 ml almasi lazim 3 saatte

Eger az oldugunu hissedersen
Mama al takviye 40 ml verirsin.
Emzirdiginin yani sira

Emme gudusu de kuvvetlenir
Cene kemigi cok gucsuz suan cok
Normal yasadiklarin canim

1 Beğeni

Buz kompresi çok iyi geliyor aslında. Ama 1 gün sonra tekrar şişmeye başlıyor. Bende sadece şişiklik ve sertlik mevcut.

Kulağının arkasını kaşıma yöntemini ilk defa duydum. Şişiklikten ve sertlikten dolayı bebeğim mememi tutamıyor. Bende sağıp silikon kaşıkla veriyorum. Ama emzirmeyi çok istiyorum

@Kader aramıza hoş geldin canım​:blossom::handshake:

Hoş bulduk​:cherry_blossom: Çok şükür Mucize anneden buraya gelebildim​:smiling_face:

1 Beğeni

Canım bebeğin midesi küçük olduğu için emip boşaltamıyor memeyi. Göğüs sert oluncada tutmakta zorlanır birde fışkırır tarzda gelir süt bebekler bundanda rahatsız olur ağzını geri çeker. Benim ikinci kızımdada öyleydi sabahları göğsüm şiş olurdu her sabah 5 sıraları önce sütümü sağardım sonra bebeği emzirirdim. Sütün varmış maşallah sürekli sağ sütünü derin dondurucuya koy. Sağmassan hem umma olursun hemde sütün azalır. Bebek küçücük daha emerken yorulup uyuyor. 1 haftaya çene kasları gelişir hemde midesi genişler daha rahat emer. Bebeğin hayırlı olsun bu arada sağlıkla büyüt…

Çok teşekkür ederim. :cherry_blossom: İlk bebeğim olunca her şeyi evham yapıyorum kendime. Paylaştığınız bilgiler benim için çok değerli. 2 gün emzirmeme dikkat ettim çok şükür mememi tutuyor artık. Sağıp buzdolabına attığım da oldu. Ama hala çok fazla uyuyor. Uykudan zor uyandırıyorum

2 Beğeni

Ne güzel :hugs:

1 Beğeni

İlk zamanlar öyle oluyor canım kıymetini bil bu günlerin biz 44 günlük olduk uykusu baya bir azaldı gözümün içine bakıp duruyor laf istiyor benden. Bende onun gözünün içine bakıyorum uyusada iş yapsam diye :smiling_face:

Yaa :sweat_smile: Ben biraz konuşalım diyorum ama uykudan gözünü açacak hali yok. Sarılığı var biraz. Bundan dolayı devamlı emzireyim diyorum ama beyefendi kalkmak bilmiyor​:smiling_face:

1 Beğeni

Biz ilk 10 gün çocuğun gözlerinin rengini bilmiyorduk hiç açmıyordu gözünü. :smiling_face: Tabi sarılığı varsa sık sık emzir uyanmasını bekleme bizdede hafif vardı hemen geçti ben ayağıyla yanağıyla oynuyordum uyanması için oda olmazsa bezini açıyordum hemen uyanıyordu

Bende altını açıyorum. Hemen uyanıyor

Beni oglani hastanedeki hemsireler gunese tutuyolardi

1 Beğeni