Göz muayenesi

Bebeğinizi göz muayenesine götüŕdünüz mü? Nasıl bir muayene?Bebegımin gözünde çapaklanma var damla ve masaj pek fayda etmiyor…Benzer durumları yaşayan varsa bilgi verebilir misiniz?İyi bayramlar.

1 Beğeni

bebeğiniz kaç aylık? çapaklanma benim oğlumda da olmuştu sadece sütümle siliyordum öyle geçip gitti

Benim oğlumda ikibuçuk aylık bayadır götürmek istiyorum ama randevu bulamıyorum. Özelde yok burda. Gözünde özellikle sabahları çapaklanma var gözyaşı kanalları hala açılmadı galiba. Bugün Gaziantep’e anneme gidicem orda özele götürücem. Gözyaşı kanallarının 1 yaşına kadar açılması gerekiyormuş o zamana kadar açılmazsa ilerde ameliyat gerekiyormuş o yüzden bende korkuyorum.

Benim kızımda vardı özele götürdüm doktor açtı kanalları tıkalıydı 8 9 aylık vardı ilk götürdümde açtında 10 aylık 11 aylık vardı oğlumda aynısı olmasın diye damağında büzmece vardı aldırdım aldırmazsan gözünden süzüyor büzmeceyi şimdi 2 aylık bişey yok gözünde sonra diyolar kanalları tıkalı felan

1 Beğeni

Nasıl bi işlem yaptılar bebeğinize benim iki kızımdada tıkalıydı gözyaşı kanalı 2 ay olmadan düzelmişti oğlumun hala düzelmedi

Bu büzmeceyi 40 ı çıkmadan alıyorlar oğlumunkini şekerle aldı teyze eskiler bilir kimiside sarımsakla alıyor ben kızımı götürmüştüm teyzeye 3 aylık olmuştu bana dedi 40 ı çıkmadan niye getirmedin benim buna yapacam bişey yok dedi 3 aylık bu dedi gözünden süzüyor büzmeceyi dedi ilacı ana sütü dedi sütümü gözüne sıktım sütümle temizledim gözünü fayda etmedi sonunda doktor açtı gözünü

İlk defa duyuyorum böyle bişey. Neyse bende haftaya götürücem inşallah kendiliğinden geçer bişeye gerek kalmadan

Bebeğin kaç aylık

Şimdi oğlum 2 aylık gözünde akma çapaklanma yok

1 Beğeni

2.5 aylık olduk 1. Ayından beri var çapaklanma. Bebeğin ağladığında gözünde yaş oluyormu hiç bizimkinden hiç yaş gelmiyor

1 Beğeni

O zaman göz yaşıda akıyordu çapaklanmada oluyordu

Tetraskilin kremi var o iyi ,oda fayda etmezse göz doktoruna götürün bence