Hemoroidi Olup Normal doğum yapan?

Hemoroid sorunum var 2 hafta önce operasyon geçirdim makattan.33.haftadayim.
Operasyon geçirdim ama hâlâ çok da rahat değilim
Daha önce 3 tane normal doğum yaptım güzel geçti doğumlarim
Bu gebeliğimde hemoroid sorunu oluştu ve operasyon geçirecek kadar kötü oldum
Çok istiyorum normal doğurmak
Hazirana denk geliyor doğum
Sezeryan olursam o dikişlerle nasıl yapicam bilmiyorum
Evim de çok sıcak.antep te oturuyorum
Sizce napsam.

Hemoroidi olup da normal doğum yapan var mı
Bi sıkıntı oldu mu doğum sırasında, doğumdan sonra

1 Beğeni

Ben bilseydim öncesinde doktora söylerdim doğuma girerken hem kabızlık hem hemoroid vardı. Doğumdan sonra bebeğimi emzirirken hem vajinal ağrıdan hem hemoroidden zor emzirdim. sonra aile hekimine gittim fitil verdi rahatladım

1 Beğeni

Bende vardı ,sanırım hamilelikte birçoğumuzun başına geliyor, ağırlık tan dolayı

Ben bu yüzden korkup normal istememiştim.
Ama doktorum onun alakası yok normal doğum yapa bilirsin demişti.
Ama ben risk edemedim.

Doktoruna sordunmu sen ?ne dedi

Bendede vardı hemoroid ilk iki doğumumu normal yaptım hiçbi sorun çıkmadı. Şuan hala kanamanız oluyormu doğuma en az 3-4 hafta var iyileşebilir o zamana kadar. Birde doğum öncesi lağman yapıyorlar bağırsaklar boşalıyor ya bence hemoroidi tekrar tetiklemez.

Hangi hastanede doğum yapacaksınız ben Kilis’te oturuyorum ama 3 doğumumuda Antep’te yaptım. Ayrıca bende Antepliyim.

Cengiz Gökçek devlet hastanesi nde doğurdum diğerlerini.bu doğumumu da orda yapicam

Kanama yok.asiri kaşıntı var krem kullanınca rahatlıyorum kullanmasam kötü oluyorum,ağrıya dönüşüyor. WC ye otururken zorlanıyorum hala , korkuyorum
Doğum sırasında nasıl ikinicam bilmiyorum
Doktorla konusacam,o ne derse öyle yapicam

10 gün sonra gidicem.o zaman sorarım.bi sorun olmaz derse normal doğum yaparım.ben o riski alamam.makatta kanama olabilir.kanama durmayabilir.sezeryan ol derse , sezaryen olurum

1 Beğeni

Basur şiş ise,ağrı sancı var ise fitil kullanmak çok zor oluyo.makat bölgesi komple şişiyor sancı oluyo resmen

Evet ben doğumda işte ıkınmaya korktum kesinlikle doktorunuzla konuşun

Sezeryan yaptırdım ama hâlâ var ,fitil kullanıyorum tam geçmedi .
Dediğin gibi sancı veriyordh ilk başlarda şimdi iyileşiyorum

Konuşucam inşallah beni güzel yönlendirir. Ona güvenmekten başka çarem yok

Sezeryanda ısrar etme lütfen emin ol basur ağrısı sezeryandan çok daha iyi. 3. doğumum sezeryandı. Bende böbrek büyümesi vardı ağrısına dayanamadığım bide böbreğime bişey olacak korkusuyla 39. Haftada sezeryan oldum keşke 1 hafta daha dayansaydım belki bebeğim gelirdi diyorum. 2 hafta kambur gezdim bebeğimi bana getirdiler doyurmak için birinden destek almadan kalkamadım ilk hafta. Şuanda bel ağrısı yaşıyorum anesteziden dolayı bebeğim kucağımdayken 50 metre yürüyemiyorum. Birde basur ağrın varken sezeryan ağrısını çekme

Zaten doktorlarda tecrübeli seni iyi yönlendireceklerdir. Birde senin 4. Doğum eminim kolay geçecektir

İnşallah yaaa​:pleading_face: normal olursam da kolay gecerr inşallah
Doktora güvencem mecbur

1 Beğeni

Afedersiniz makat öyle kötü durumda ki
WC ye otururken korkuyorum acı çekiyorum
Diyorum ben bu halde nasıl çatala cikicam,ikinicam
Vajinaya dikiş sırasında nasıl dayanicam
Makat ağrısı ayrı,vajina ağrısı ayrı cekicem

1 Beğeni

Epiduralli normal doğum istesen peki? Geçen gün biri devlettede epiduralli yaptırıyorlar dedi.

Merhaba bende antepliyim aslında bakarsanız sezeryan dan o kadar korkmanıza gerek yok havalar sıcak ama artık dikiş yok estetik dikiş atıyorlar dikişle uğraşmıyosunuz

1 Beğeni