Herşeyi ağıza götürme

Merhaba sevgili anneler.

Herşeyi ağıza götürme isteği ne zaman biter acaba? Oyuncak,eşya aklınıza ne gelirse ağzına götürüyor.Sürekli takip halindeyim ve oyuncakların hepsini,her gün ama her gün yıkıyorum​:crying_cat_face:Küçük oyuncaklar almadım ama büyüklerinde bir yerinden birşeyi kopar,yutar diye endişe içindeyim sürekli.

Yıkama canım mikropta gerek :slight_smile: ilk çocuğumu çok temiz büyüttüm kendi örtüsüne koyardım oynasın diye o oyuncak örtünün dışına çıksın koşa koşa gider yıkardım sonuç sürekli hastalanan çocuk. İkincide öyle yapmadım hastane yüzü görmedik maşallah. Bu üçüncüyüde atcam toprağa debelensin :joy:

2 Beğeni

Ahsap olan oyuncaklari tercih ediyorum ve kucuk parcali olanlari tercih etmiyorum
Ama en kullanisli sey benim icin box icine koyuyorum bide kamera gozum ustunde.
Surekli yikamana gerek yok doktoruma sormustum bunu.minik bi sinek bile kacsa dedi
Ornek icine o bile cisinden cikar dedi.
Onun midesi onu ogutur dedi.dusun yani.
Capit tarzi kitap felan da yada bebek kitaplari
Islaninca dayanikli olan.
Konsultasyon burosona sordum suan
Evre icinde diyo once agziyla
Tanimaya calisiyo bi sure sonra elleriyle
Tanimaya calisiyo dedi en sonunda ayak
Oyle de oldu.
Ayak parmagini agzina sokuyordu
Nicin yapiyo dedim biseyleri kesfetmeye
Calisiyo dedi.
Mutlu ol dedi.
Yememsi gereken agzina aliyorsa
Suratini eksiterek ifade et dedi beh pis seslen oyle dedi.
Bide surekli anlat ne yapiyorsan dedi
Simdi bunu yapicaz simdi
Bunu yapicaz.
Surekli konus dedi.

2 Beğeni

A bu ben​:joy: Kiminse elinden tutmasına bile izin vermiyorum çünkü elide sürekli ağzında.:face_with_peeking_eye:

Bizde de öyle.Eller ağızda,ayaklarınıda ağzına götürüp emiyor.Bende kitaplar aldım yıkarkende bozulmuyor ve çook seviyor.Bende sürekli konuşuyorum bazen çene kemiğimin ağrıdığını bile hiss ediyorum​:joy:

2 Beğeni

Zeki oldugunu gosteriyomus bunu cunki 9 aydan itibaren yaparlarmis ne mutlu bize akil topaklarimiz var.

2 Beğeni