İdrar yapmama

Canlar Göktuğ bazen idrar yapmıyor mesela akşam 20.00 da yatırıyorum altını değiştirip sabah 06.00/06.30 büyük abdest yapıyor kalkıyoruz bir bakıyorum hiç idrar yok bez temiz kaka dışında bu bir kaç kez oldu normal mi birde bir kere bezine pembemsi leke vardı

Yanlis anlamazsam gulum sen olani cocuk
Uroloji ye bakitsan iyi olur.
Iltihabi durum var sanki.
Ama her bezinde idrar olacak diye kayide de yok yani.
Ama kan ve pembensi seyler beni korkutuyo
Acikcasi.
Bi gozukun bence aklinda soru isareti kalmasin.

1 Beğeni

Geceleri bebek derin uykudayken idrar yapmaz genelde.Bizde de oluyor öyle.Aksine gece uykudeyken çok yapmaması lazım.Ama pembemsi lekeler oluyorsa bencede bi doktora götürün

2 Beğeni

Bu durum eşimin kuzenindede vardı ,idrar yapamıyordu bebeği, doktor , özel bölgesinde sorun olduğunu söylemişti sorunun ne olduğunu hatirlamiyorum , ama sünnet yapılması gerektigini söyledi ,sünnet olunca geçip gitmişti.

1 Beğeni

Eviniz çokmu sıcak belki terle atıyordur suyu. Birde oğlun sünnet olmuştu sanki idrar yapamama gibi durumlar sünnetsizlerde oluyor diye biliyorum

1 Beğeni

Sünnet olduk biz 15 günlükken gün içinde yapıyor çişini

1 Beğeni

Gün içinde yapıyor çişini evet yaptırdık sünnet evet ev çok sıcak zıbın ile dolaşıyor üstelik her yer açık

Bu şekilde bezi

Devam ettimi bi daha ben olsam acilden giris yaparim.

1 Beğeni

Bence bu pembemsi şey hani sıvıyı az tüketirsinde idrar koyu renk olur ya öyle bişey. Benim oğlumdada azaldı sanki çiş miktarı hep zıbınla geziyor ama uyandığında kafası ter içinde kalmış oluyor

Yok bir kere geldi

Hep şu icinde ama sabah kalktığında degil

Idrarin renklerine alltaki birinciye benziyo sende bak istersen.

1 Beğeni

Susuz kaldigi icin oluyordur. O anlattiginiz pembe lekeler de urat kristalleri diye geciyor bebekler susuz kaldiklarinda urat coker ve bezde oyle lekeler görürsünüz. 6 aydan kucukse siz ictiginiz su miktarını artirin emzirme veya mama hangisi ile besleniyorsa onu da artirin. Buyukse verdiğiniz su miktarini artirin gecmis olsun

2 Beğeni