Nasıl kilo ala bilirim?

İyi akşamlar annişler​:heart:Biz bebeğimle 27 günlük olduk. Emziriyorum ve git gide kilo kaybı yaşıyorum en son 47 kilo olmuştum. Artık gözlerim falan kararıyo. Nasıl 3,4 kg ala bilirim?:confused:

Kıyamam ya acaba şu bebek bisküvilerinden mi yeseniz hem süt hem kilo yapar bi de tahin pekmez

1 Beğeni

Bilmiyorum ki doktor tatlı şeyleride yasakladı zaten. Kanım da az​:woman_facepalming:İlk başta çok sevinmiştim kilolu olmadım diye şimdi ağlicam nerdeyse​:joy:

Tabi anlıyorum bazen aa ne güzel dediğimiz şeyler insanı bitiriyo ben de hamileliğin başlarında kilo kaybetmiştim kilo almaya başlayınca havalara uçuyordum. Ya inşallah alırsın tatlı da yasaksa nasıl olucak zor

Ozel degilse nicin yasak

Bende ogünden beri çok zayıfladım şimdi 52 falanım herhalde

Günler uzun havalarda sıcak bide emziriyorsun çok normal vermen. Ben normal yediklerimin iki katını yiyorum süt olsun diye ona rağmen uzun süredir aynı kilodayım. Bu kadar yemesem bende veririm eminim ama bebeğim aç kalıyor yemessem. Sürekli atıştır ağzın boş kalmasın bide gece yatarken ye hem sütün olur hemde kilo vermezsin en azından.

Bebeğime alerji yaptığı için doktor tatlıları , portakal, mandalinayı falan yasakladı

Aynen tatlısız nasıl kilo alırım bende bilmiyorum​:confused:

Kan da az olunca zor olyyor

1 Beğeni

Yiyorum hatta şuan saat 01:32 şimdi bile bişeyler yidim ama kilo ne sabit kalıyor ne artıyo​:woman_facepalming:

Bizde bu testi anneye degil cocuga yaparlar
Mesela gecen bana dedi konsultasyon burosundaki doktor 6 ayina girince findik
Ezmesi ve haslanmis yumurta ver dedi
Gecen haftada gorustum koyu ekmek
Verebilirsin dedi alerjisi varmi reaksiyon gosteriyo mu bakalim dedi

Yok bizde haftada 1 eve geliyor kontrole gelince çocuğun yüzü alerji yapmıştı direk yasakladı yani

Diyetisyenle gorusmeni tavsiye ediyorum
Bu isin sonu iyi degil ve kesinlikle vitamin
Kullan dogumdan sonra cok guc kaybi yasiyoruz
Takviye lazim.

1 Beğeni

Bakalım yarın bebeğin kontrolu var zaten söylicem orda . Yasakladığı şeyleri yemememe rağmen hala kızarıklıklar gitmedi

Aynen oyle yap

1 Beğeni

Teşekkür ederim​:rose::heart:

Ay bende öyleydim canım benim bebişte de çoklu besin alerjisi var kaç aylık seninki

Koska kağıt helva alerjik değil bol bol ye​:grinning: sade türk lokumuda yiyebilirsin, sade kadayıf tatlısı evde yaparsan yiyebilirsin, pişmaniye de aynı şekilde, vegan sütler vee pirinç unu ile muhallebi yapabilirsin irmik helvası yiyebiliesin bunlar hem kilo aldırır hemde alerjik değil bebeğe dokunmaz
Alerjik bebek annesi olunca her yolu denedim valla ben diyetisyen ile de çalıştım :face_with_peeking_eye::melting_face:

1ay 5günlük canım benimki seninki kaç aylık? Saldım gitti aetık canım ya baktım yemesemde ayni kızarıkııklar var oğlumda bende tatlı falan yemeye başladım. Sıcaktan her halde geçer. Bi bakıyorum var bi bakıyorum yok​:joy::woman_facepalming: