Normal doğum Vajina ağrısı

Merhaba hanımlar normal doğum yaptı 11 günlük olduk ama vajina ağrısı çok var yaşayan var mı nasıl geçiyor sanki altı hep bir sızıntı ve ağrı oluyor

2 Beğeni

Benim ilk iki doğum normaldi 3-4 gün sonra hiçbişeyim kalmamıştı pansuman yapıyormusun enfeksiyon kapmaması lazım birde temizliğe ekstra özen göstermelisin dikişlerden dolayı.

1 Beğeni

Bende 16 gün oldu dogum yapalı ama 4 gün sonra geçti agrı sızılarım batikonu ılık suya koyup otur dedi görümcem bana bende öyle yaptım 3 gün ve agrı kalmadı ama fazla oturmamak lazım 5 dk falan oturdum ben su çok sıcak olmicak şekilde

Doktor sadece yıka ve kurula dedi bukadar​:face_holding_back_tears:

Detaylı anlatırımısınız bende yapım belki geçer

Normalde batikon yazarlar her tuvalete gittiğinde temizledikten sonra pamukla batikon sürersin. Eczaneden bi tane al istersen

Aldım faydası olurmu 12gundur doğum yapmışım

Bende de ağırlık şişlik hissi gibi oluyordu özellikle akşamları, ama doktor muayenede sıkıntı görünmüyor süreçle ilgili dedi. 25. Gün oldu şimdi bayağı azaldı o his.

Evet ağrı oluyor banada doktor hiç bişey sürme dedi çok oturma uzan yat dedi zamanla iyileşip geçiyor daha çok yeni olduğu için normal 1-2 aya hiç bi ağrın kalmaz inşallah

@Serayy Aramıza hoş geldin :blossom:

Bir yemek kaşıgı batikon ve ılık su koy oturabilicegin bir legene karıştırıp otur 5 dk