Sıradaki doktor randevunuzu birlikte bekleyelim

Sıradaki randevunuz ne zaman hanımlar

Bull Terrier Dog GIF

4 Beğeni

Yarın 3 aylık kontrolümüz var

4 Beğeni

Cok heyecanlandım güzel haberler ile gelin annesi :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Teşekkür ederim canım

1 Beğeni

Ayın 19unda. Kontrol+ menenjit 2. doz yapılacak bir de :expressionless:

4 Beğeni

Cumartesi günü sünnetimiz var bizim de, sünnet annesi olarak gelinlik giyeceğim :woman_with_veil:t4:

5 Beğeni

Hayırlı olsun şimdiden, allah damatlığını da göstersin :heart: Operasyon yapıldı mı yoksa o da c. tesi mi yapılacak?

2 Beğeni

Amin çok teşekkür ederiz :cherry_blossom:
Yok sadece operasyon yapılacak cumartesi hastanede, gelinlik işin şakası, sünnet düğünlerine karşıyım :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

Eğer endişeniz varsa konuyla ilgili olmasın. İlk geceyi atlatınca diğerleri çok daha kolay geçiyor. Sadece krem verilirse onu sürerken biraz ağlayıp korkabilir o da elinizi çabuk tutup hemen kucağınıza alabilirseniz geçiyor çabucak. Rica ederim hastaneye kalabalık gitmeyin çocuk doktoru yapacaksa muhtemelen içeri gireceksiniz ama bizim gibi üroloji doktoru yaparsa işlemi sizden alıp biraz sonra getirecekler. Ve üzgünüm ama geldiğinde dirayetli durmanız gerekecek :heart: Ben koridorda ağlama sesini duyduğumda ilk iş olarak koşup kucağıma aldım odaya girdiğimizde de üzerindeki tişörtü çıkartıp ten teması sağladım. Sakinleştirmek biraz daha kolaydı bu şekilde. Zaten ten temasına o kadar güveniyorum ki iyi ki var :smiling_face_with_tear::rose: Azıcık bilgilendirmek istedim, araştırmışsınızdır belki de zaten biliyorsunuz ama olsun :blush:

3 Beğeni

Yaa Esma hanımcığım o kadar güzel bilgiler vermişsiniz ki çok teşekkür ederim :pleading_face: açıkçası endişelerim var süreçle ilgili, bu yüzden de çok araştırıp kendimi panikletmek istemedim. Eşim, ben, bir de bir arkadaşımız olacak yanımızda, çocuk cerrahisi yapacak sünneti ama ameliyathanede yapıyorlarmış, kimseyi almıyorlarmış içeri.
Ten temasını ben de yapayım o halde​:smiling_face_with_tear: ameliyat ne kadar sürüyor peki, sonrasında dikkat etmem gereken şeyler var mı:smiling_face_with_tear:

2 Beğeni

Öncelikle paniklemenizi gerektirecek bir durum yok. Tamam bir operasyon söz konusu ama bebek can acısından ziyade korkudan ağlıyor olacak, bölge uyuşturuluyor çünkü. Karton bardak alıp koyanlar var ama benim böyle bişeyden haberim yoktu o zaman bu sebepten koymadım da. Zaten ameliyathaneden gelirken pipi üzeri gazlı bezle kapatılmış vaziyette gelmişti ( hemşireler temiz bez ve battaniye isteyecek sizden ortam soğuk olduğu için kalın bir battaniye olsun yanınızda) . Sonra da her bez değişiminde krem sürdüm her hangi bir sorun yaşamadım. Operasyon takriben 1 saat sürdü diyeyim, kendimi sıkmaktan saate bakmamıştım şuan da hatırlayamıyorum :expressionless: Muhtemelen doktorunuz pipiyi aşağı doğru ittirmenizi tembihleyecek ( bu kısmı sorun bahsi geçmezse) ben kıyıpta yapamadım dikişlerden sebep ( 8 dikiş vardı pipiyi çevreleyen ( kendiliğinden düşecek onlar sizin bişey yapmanıza gerek yok) Dediğim gibi ben kıyamadığım için sonraki doktor kontrolümüzde pipide yapışıklık olduğunu söyledi doktor tekrar tembihledi. ( her gün yıkadığım için banyolarında ittirdim bir iki hafta sürdü benden ötürü o da çok minik minik müdahale ettim belki canı yanar diye) 5.5 aylıktı sünnet olduğunda şuan 9 ay 18 günlük pipi olması gereken halini aldı ama bizim gömük pipi sorunumuz varmış yine içeri kaçıyor ( bu konuyla ilgili doktorumuzla konuşacağım) ama artık düzeltmesi çok kolay. Umarım fazla detaylarla sıkmadım sizi :heart: Korkmayın kolay atlatacak Allah’ın izniyle :rose: O günkü fotoğrarımızı da koyayım, k.v çekmiş benim aklıma gelmedi o anda.

6 Beğeni

Çok güzelsiniz maşallah :smiling_face_with_tear::heart: sıkmak ne demek o kadar değerli ki yazdıklarınız, keyifle okudum. Kalın battaniye uyarınız iyi oldu, yanımıza alırım. Dikkat etmem gereken şeyleri de not alayım doktora sorayım, ben yanıma bardak da alayım o zaman gerek olursa diye.

Tecrübelerinizi böyle uzun uzadıya, vakit ayırarak yazdığınız için çok teşekkür ederim​:cherry_blossom:

Hep kısa sürer diye düşünüyordum, uzunmuş da süresi, içerde nasıl zaptediyorlar acaba :smiling_face_with_tear: Maşallah kocaman da olmuş kuzucuk, çok geçmiş olsun size de​:heart_eyes::heart:

1 Beğeni

Rica ederim ne demek keşke ben giderken de birileri bilgilendirmiş olsaydı :smiling_face_with_tear: Süreye çok takılmayın ben farazi bir saat söyledim aslında büyük ihtimalle daha kısa sürecek :blush: Ya o içerde zapdetme olayı benim de çok aklıma takıldı ama üzerine çok düşünüp bir de bunun için stres olmamanızı tavsiye ederim :rose: Geçti allaha çok şükür ve iyi ki ayaklanmadan yapmışıs dedim çok doğru bir karardı bizim için :blush: Sizin kuzu kaç aylık? Sormayı atlamışım pardon :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

18 Mart 5 ay kontrolumuz var bu ay birde menenjit aşımız var ama tam günü belli değil henüz

@Esma bayramdan sonra bizde sünnet olacağız ve yazdıkların o kadar iyi geldi ki tecrübeli birinden bu bilgileri almaya ihtiyacım vardı cok güzel anlatmışsın sureci umarım bizde bu kadar rahat atlatabiliriz bu sünnet olayını

2 Beğeni

Gelinliksizz aslaaa olmaazzz bende simdiden araştırmaya başladım :joy::joy:

1 Beğeni

İnşallah güzelim :heart: Ama korkma Allah’ın izniyle hiç bir aksilik çıkmaz inşallah :rose:

2 Beğeni

İnşallahhh cok teşekkür ederim :heart::bouquet:

1 Beğeni

Doğru çok haklısınız bir de bunu kafaya takmayayım​:face_with_hand_over_mouth:
2 aylık olacak salı günü, biz de hareketlenmeden yaptıralım istedik, bize kalsa ilk ay yaptırırdık ama çocuk doktoru 40ından sonra yaptırırsınız diyince beklememiz gerekti

2 Beğeni

Kesinlikle, hastaneye gelinlikle gidelim​:joy::joy:

1 Beğeni