Sivrisinek ısırığı nasıl iyileşir?

Merhaba Anne’ler.

Bebeğimi sivrisinekler ısırdı.
yüzünde kollarında ,ayaklarında ,hatta parmaklarındada var ,şiş - şiş hepsi,bilgisi olan varmı?nasıl yok ede bilirim?
Araştırmalarım neticesiyle Zararlı olduğunu gördüm.

Birkaç öneriler vardı.
•Tuzlu su
•soda
•limon suyu
•Aspirin
•Psilo-balsam
•Fenistil jel
•spirt-alkol

Bunların etkisi ne kadar iyi bilmiyorum o yüzden size sormak istedim aranızda deneyen veya bilgisi olan varmı? Hangisi daha etkili?

1 Beğeni

Benim bebeğim de aynı şekilde gözünün altına kadar kirpik diplerine kadar kabarık kabarık sinekler yemiş bacaklarına kollarına sudo kreml nokta şeklinde çok az sürdüm onlar biraz söndürdü şiştiğini aldı daha 50 günlük. Yine doktorunuza danışın isterseniz siz bilirsiniz

Bizimkide öyle maalesef

1 Beğeni

Ben bu yüzden mustela cicestela aldım henüz bişey ısırmadı ısısrırsa diye. Çok önermişlerdi

Teşekkür ederim​:orange_heart::orange_heart: @Tgce @1kubra

1 Beğeni

Kantoron yağı süreblirsin. Birde arı ve sinek ısırığını şekeri hafif eritip sürerler iyi geliyo die duydum

Sinek kovucu olarakta kuru kekik kaynatıp suyunu fıslı şişeye koyup vucuda sıkınca sinek gelmiyormuş arkadaşım önermişti.

1 Beğeni

Stilex diye bi krem var bittikçe yazdırırım hep evde olur. Ağrıyı kaşıntıyı şişliği alıyor. Bilmiyorum sizin orda bu kremden varmı bi bak istersen

1 Beğeni

Şekeri bende duydum ,teşekkür ederim canım

1 Beğeni

Araştırayım varmı diye,teşekkür ederim canım :heart_hands:

1 Beğeni

alkol iz bıraktığı için fazla sürme ben hiçbişey yapmıyorum kendisi geçip gidiyor. Her akşam da ilaç yakıyorum ölüyolar

Arkadaşlar eczanede sivrisinekden koruyan bileklik olduğunu söylüyor,nasıl birşey o acaba? 1 yaş altı bebeklerede uyğunmudur?

İlaç yakmak büyüklere bile zarar bebek olan evde asla yakılmamlı canım,istersen araştıra bilirsin

Bileklik bilmiyorum ama sinek kovalayıcı bebek için krem var onu sürünce sinek gelmiyor, almayı düşünüyorum ,amcamın kızı çok memnun

Ben arıyorum bulamıyorum bulursam ayağına takarəm elinde olursa ağzına alır yer​:rofl:

Hero stick ben çok memnunum sinek ısırığından tut şişlik yara hepsini anında söndürüyo doktorumuza gösterdim kullanabilirsiniz içeriği doğal temiz dedi bi araştır istersen canım

1 Beğeni

Sağol canım :heart_hands: