Tek - çift göğüs

Selamlar, bebeğim 53 günlük (7hafta 4gün)… İlk günden beri tek göğüsten emiyor her öğünde… Kilo alımı, bez sayısı iyi, göğüslerim fazla sütten acıdığında birkaç günde bir sağıyordum… Genel olarak o sütleri vermeye gerek bile olmuyordu… 2-3 gündür göğüslerim eskisine göre boş gibi hissediyorum, acaba her öğün çift göğüse mi geçmeliyim diye düşündüm… Bir fikri olan var mı?

Neden tek göğüs? Göğsünün biri büyük biri küçük kalmazmı bu şekilde. Bence yapabiliyorsun iki göğüstende emzirmelisin ilerde sütünde yetmeyebilir bu şekilde.

2 Beğeni

Başından beri sütüm fazla olduğu için bu şekilde başladı, eğer ikisini de vermek için emmesini durdurursam ilk süt ve son süt alımında dengesizlik olur ve gelişimi yavaşlar… Zaten tek göğüste bile midesini ilk süt hızlı doldurduğu için bazen kakası yeşile dönüyor, karın ağrısı oluyor… (ilk süt son süt dengesizliğinden) Her öğün bir göğüsü tamamen boşalttığı sürece göğüslerde farklılık olacağını düşünmüyorum. Yine de çift göğüs emzirmek için çocuğumu zorlamam gereken bir durum varsa bilmek istiyorum aslında… :((

Ben yanlış anladım galiba veya sen anlatamadın :slight_smile: bebek her iki memedende emiyor bir öğün sağ memeden bir öğün sol memeden yani doğrumu anlıyorum? Eğer öyleyse bu yaptığın doğru zaten her öğünde bir göğüsten emmeli.

Zaten her emmede göğsün boşalması gerekiyorki yeni süt üretimi gerçeklessin. Az sağ az sol memeden emzirirsen sütün azalır.