Tuvalet eğitimi

Tecrübeli anneler kızım 2 buçuk yaşında tuvalet eğitimine başladık 20 gün falan oldu geceleri kaldıramıyorum şuan malûm 4 aylık geceleri de uyumayan bı bebeğim var. Önceleri tuvalet ihtiyacı olduğu zaman söylerdi ama bu son hafta bana söyleme gereği bile duymuyor sürekli altına yapıyor,sizin çocuklar kaç ayda ogrendi ya da bu durum normal mi bu sürecin bir parçası mı acaba

1 Beğeni

Büyüklerin tuvaletindenmi bahs ediyorsun yoksa çocuk için olandanmı?

1 Beğeni

Çocuk tuvalet eğitiminden bahsediyorum canım kızıma yeni ogretmeye başladım

2 yaş bence geç,ben 1 yaşından başlamak istiyorum inşallah.

Geceler uyumayan bebeğim var dedin, çocuk kendi uyanamaya biliyor çişi geldiğinde.
Sen uyanık oluyorsun bebek için , o sırada sen kızını yavaşca kaldırıp götüre bilirsin tuvaletini yapması için.

Görümcem böyle yapıyordu hep

Yaptiklarimi anlatiyim
1.cisin tuvalete yapilmasini
2.cis geldigi zaman soylemesi
3.cocuklar en cok oyuna daldiklarinda
Unutuyo.
Oyun oynarken hatirlatmak beraber tuvalete gitmek.
4.eger altina ederse beraber uzerini degistirmek.
Banyoya kirlilerini beraber birakmak.
Arada bez kullaniyorsa kendi cope atmasi
5.eger gunde 10 kere soylerse beraber
Anneyle oyun kulesi kale yapmak.
10 katli kule yapicak mesela cocugu gaza getirmek mesela sen en cok ne kadar
Yapabiliyorsun.
Mesela yada disari cikmak parka gitmek anneyle babayla vakit gecirme.
6.tuvalete pano asma.her gittiginde
Bir oyun karti yada bir sticker kazanir.
Yada bi yapboz parcasi kazanir.
Her soylediginde.

Bide bisey ekliycem ikisini birden ogretmeye
Calisma
Iki si birden suan agir gelir.
Once ilk adim gunduze odaklan.
2.adim sonra gelir.
Gerekirse gece bir gece beziyle idare et simdilik.

1 Beğeni

1 yaş çok erken bence canım tabi senin için o yaş uygunsa neden olmasın,gebeligim biraz sıkıntılı geçtiği için tuvalet eğitimine zaman ayiramiyordum maalesef, gebeliğimin sonlarina doğru da yapsam bebekten dolayı eğitimi yarım kalir diye yapamadım.Simdi başlamak daha uygun geldi esimin işinden dolayı bana yardımı da dokunmuyor tek olunca biraz zor oluyor

Teşekkür ederim,bu defa ödül yöntemi ile devam edeyim ya da oyun kulesi de mantıklı geldi o da olabilir bakalım umarım işe yarar. İkisini birden yapmak beni de çok zorluyor hem kızım uykuya dalmakta sorun yaşıyor hem de bebeğim gece uyumadigindan ikisi de huzursuz oluyor önce gündüz devam edeceğim geceyi de daha sonraya bırakacağım mecburen

1 Beğeni

Yani sorman daha iyi olur uyumadığı zamanlarda ,tuvaletin varmı diye sor , senin her dakika sorduğunu görünce, tuvaleti gelince sana söylemesi gerektiğini anlar.
tuvaleti geldiğinde sana söyleyecektir diye düşünüyorum.
Görümcemden gördüklerimi anlattım şu an

2 Beğeni

Haklısın canım o konuda sürekli soruyorum zaten gece uyumadan da tuvalete götürüyorum zaten kendisi gunduz de geldiğini söylemiyor ben birlikte gidelim deyince gidiyoruz ama dediğim gibi bebekle birlikte gece çok zor oluyor,önerin için teşekkür ederim

Ne demek ,İşe yararsa ne mutlu bana 🩷

1 Beğeni