Yatarken Bebegin Dönmesi

Arkadaslar 10 gunluk bebegimi genellikle yarim kundak yapip hafif yan pozisyonda kafasini yana cevirerek reflü yataginda yatiriyorum. Ama dogdugu gunden beri kafasini kaldirip dik tutabilen bi bebek, zaman zaman yan yatirdigim halde sirt ustu pozisyona geciyor. Ben de uykusunda kusar bir sey olur vs diye korkudan geceleri uyuyamiyorum. Surekli yari uyku halindeyim, uyanip uyanip kontrol ediyorum. Sizlerin bu konuda almis oldugunuz onlemler neler?

Kendini kundak yapma tulum giydir
Yanlardan battaniyesi icine sIkistir.

Canım yan yatırdığında arkasına bişey koy kafasını çevirmesin diye. Biz 2 ay 20 günlük olduk bendede hala o korku var. 2 gün önce nerdeyse boğuluyordu kusmuğunda hem ağzından hem burnundan gelmiş kusmuk bı baktım nefes alamıyor hemen ters çevirdim çok şükür. Benimde uykum ağır ama uyandım hemen sesine. Yapacak bişey yok malesef bi süre bu korku bizimle olacak.

Yataginin kenarina dayiyorum ben de, yine de icim rahat etmiyor tabi. Acaba kaçınci ayina geldiginde gececek bu tehlike

Bebegin de reflu varsa emer emmez uyutma
20 dakika dik tut mide si yukai gelmesin 4 aydan
Sonra hafifliyo puskurtuyo kendi.

@GamzeY Aramıza hoş geldin​:heart_hands:

Bebeğini yedirdikten sonra gazını çıkar ,kusacaksa gazı çıkardığında kusacaktır sonra yatıra bilirsin.

Yok eğer gazını çıkardığı halde uyurken de kusuyorsa ,doktorla konuşmanı tavsiye ederim :orange_heart:

Her bebek farklı ama bebekler genelde 6 ay ile 1 yaş arasında kusmayı bırakır. Kızlarım 7-8 aylıkltı kusmayı bıraktığında. Aydan aya azalarak bitti kusmalar. Oğlumda eskiye nazaran az kusuyor.

1 Beğeni

Mutlaka 10 dakika gaz masaji yapiyorum, cogunlukla cikartip yatiriyorum ama bazen emdikten sonra gazi olmayabiliyormus bu sebeple masaj sonrasi gazi israrla çıkmıyorsa o sekilde yatiriyorum. O zamanlar ekstra tedirgin oluyorum tabi.

1 Beğeni

Ne yap biliyormusun
Benim oglanda kolik bebek
Ben nasil yatiriyordum cekirdek
Torbasi var ya onu isitiyodum micro dalgada
300 derece 20 saniye
Sonra dizime yatiriyordum
Ustunu ortuyordum ama elim karninin ustune
Koyuyoyordum.
Midesini tutuyordum isitiyordum.
Asiri derecede gazi cikariyo.

Bide sey yap yatir koluna boyunca