Yenidoğan Bebeğim sürekli ağlıyor

Kızlar bugün 12 gün olduk gece 2 saat olmadan uyanıyor bağıra çağıra ağlıyor emiyor memeyle kavga ede ede uyuyup kalıyor. Gündüz uykumuz çok az 45 dk uyuyup uyanıyor
Doktor sıkıntı yok herşeyi normal dedi ama 12 gündür hiç uykum yok bu durumu yaşamış olan var mı .

2 Beğeni

Bebeklerin yaklaşık 15.gün civarı gaz sancıları başlar dikkat edin ağlarken ayaklarını çekiyor mu kendini sıkıyor mu ıhh sesleri çıkarıyor mu?

1 Beğeni

Evet sıkıyor karnına çekiyor ayaklarını. Gazı var hissediyorum kendini sıkıyor kıpkırmızı oluyor.
damla kullanıyorum çıkıyor da gazı ama hiç rahatlama olmuyor

1 Beğeni

Alt gazi vardir. Su an 26 gunluguz biz de 5-6 gundur ayni sikintilari yaşıyoruz. Yatarken bile sanci çektiğinden tam uykuya dalamiyor bazen, surekli kipirdaniyor.

1 Beğeni

@Damla1 Aramıza hoş geldin canım
hayırlı olsun lohusalığın :purple_heart:

Gaz damlasından ilave olarak masaj yapa bilirsin, bisiklet hareketi,ayakları yavaşça karına doğru ittirme , benim en çok işime yarayan (bacakları yavaşça karına ittirip geri çekme oldu ,gazını çok rahat çıkarmak oluyor

1 Beğeni

Deneyim bunları çok teşekkür ederim 🫶🏻:heart:

1 Beğeni

Bişey değil :heart_hands:

Benimde kısmen aynı yeni doğan olduğu için düzeni olmadığını düşünüyordum bende

Doktor gaz sancısı başka bişey değil dedi. Karnına sıcak uygulama yapıyorum iyi geliyor gibi

Kesinlikle ayaklarını karnını sıcak tutun bi de her bez değiştirdiğinizde ILU masajı yapın ben çok etkisini gördüm.

1 Beğeni

Gün içinde yapıyordum ama her bezde yapıyım :palms_up_together:t2: çok teşekkür ediyorum :heart_eyes:

Bizim de 15 gunluk gibi gaz sancilari basladi.ne yaptiysam ise yaramamisti.gaz damlasi falan bos.hava sicak diye citcitli body ve corap giydiriyordum sadece.simdi karnini sicak tutuyorum.kendi basina bile daha cok gaz cikariyor.citcitli body ve ayagi kapali alt pantolon giydirmeye basladiim.3 gundur sancisi daha az.her beslenmeden sonra da sirtini dairesel ovuyorum.gegiriyor.bence karnini da sicak tutmayi ihmal etme.cok ise yariyor.

Doktor bana havalar sıcak sadece zıbın giydir demişti. Öyle yaptım salak gibi . Sıcak tutunca evet azalıyor sonradan anladım :pleading_face:

2 Beğeni