Yenidoğan en fazla ne kadar emmeli

10 gunluk bebeğim bugun 2 2.5 saattir surekli emiyor. Doktor kontrolunde beslenmesinin gayet yeterli oldugu söylenmişti, normalde de ortalama 30-40 dk arasi emip birakiyordu zaten. Bu kadar uzun sure emmesi normal bi durum mu, emzirmedigim zaman maalesef agliyor ve surekli meme istiyor.

2 Beğeni

Emzik dene memeye benzeyen

Canım 2 saat çok fazla sütün geliyormu bebek kilo almaya başladımı. Yenidoğan bebekler çok çabuk yorulur emerken az ve sık beslenir. 2 saat sürekli emiyorsa kendini yorar damağı düşer.

Sutum baya iyi geliyor, 4 gunde 190 gram almis hatta bugun tartildi aile hekimliginde. Her zaman bu kadar fazla emmiyor, dun aksam ne hikmetse doymak bilmedi. Su an yine normal duzenine döndü cok sukur.

1 Beğeni

Benim doktorum ilk 2 ay ne kadar emmek istiyosa emsin sütünü arttırır demişti o yüzden ben hiç takılmadım her istediğinde verdim

Ben anlamıyorum doktor 2 saatte bir 20 30 dk emzir dedi bugün saglık ocaginda izlemimiz vardı hemşire de bebek istedikce sık sık emzir 2 saat bekleme dedi ama göguslerim yumusuyor süt toplanmiyor dedim bebek emdikce beyne süt üret diye uyari gidiyormus
Bu arada bebegim 18 gunluk 3.500 gr dogdu ödem falan atınca 3.220 gr düştü bugun yine 3.570 gr olmuş ama hemsireye az geldi heralde memenden ayırma dedi benim oğlan emzikte tutmuyor öğürüyor :joy:

1 Beğeni

Aslında her bebek farklı en iyi besleme şeklini annesi bilir onu zamanla kendin bulacaksın. mesela benim oğlum balık gibi doyduğunu bilmiyor ben memeyi çekmessem kendi ayrılmıyor. Bu sefer çok emdiği için ağzından burnundan geliyor süt. Ama ben memeyi ne zaman isterse o zaman veriyorum öyle şu kadar saatte bir beslenmeli olayını anlamıyorum. Çocuk bir saat sonra ağlasa emmek istese bebeğim dur daha 1 saat var beslenmenemi diyicez. Yenidoğanda biraz farklı ama sarılık olmaması için uyanmasını beklemeden sık sık emzirmek gerek.

1 Beğeni