Anne sütü sarılığı

Merhaba hanımlar. Bebeğim 21 günlük sarılığı bir türlü geçmiyor. Değeri 18 çıkınca bir gece hastanede kaldı. 9.98 düştü taburcu edildiğinde. Ama tekrar yükseldi yüzü gözü sarı. Anne sütü ve mama ile besliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum bir fikri olan var mı bu durumu yaşayan var mı?

Ebenin tavsiyesiyle 1 hurmayı bölüp çekirdeğiyle beraber yarım çay bardağı suyun içerisinde bekletip gün içinde azar azar bebeğime vermiştim. Bebeğimi sürekli emzirmiştim.

Geçti mi öyle sizinde sütünüzden kaynaklı mı sarılık oluyordu

Gunde 2 kere 3er cay kasigi tatli serum verebilirsin.ben hem sık emziriyorum.hem de tatli serum iciriyorum.ilk bebegim sarilik olmustu.bu sekilde gecti.

Sarılık dönemini en birincisi çok çok emzir mesela bn tlfnm a alarm kurmuştum her saat başı yarjm saatte bi emzirirdim karanlıkta uyutma arada hava gunesli olunca evinde pencerenin önünde cam kapali olsun bebeği çıplak yap sadecee bezle güneşin önüne bırak bi 5 dkk sonra al çünkü biz dayanamiyoruz bide geceleri florasan ışığı ıyi eger varsa onu kullan yoksa alabiliyorsan al alamazsan.da ışığın altında olsn

Benimde bebegim de oldu. Bir gece hastanede yattik gecti sukur daha olmadı. 1.5 saatte bir uyandir emmeye çalıştır. Sarılık oldugu icin halsiz oluyor cekim gücü yavasliyor. Geceleri de alarm kur telefonuna uyandir onu. Oyle geçirebilirsin canim.

Tatlı serum ne olarak veriyorsunuz tam olarak

Yarım saat bir saatte bir emziriyorum ama benim sütüm onda sarılık yapıyor ve beyaz ışık kullanıyorum açık bırakıyorum geceleri ne kadar etkili olur bilmiyorum daha atlatamadık

Bende öyle yapıyorum ama yarım saat ya da bir saatte bir emziriyorum 22. gün bugün daha geçmedi maalesef

Doğumda, bebeğimin göbek kordonunu geç kesmiştik. Tüm kök hücreler bebeğime geçmişti. Ebe bu sebeple sarılığı fazla olur demişti. Bol emzirme + gün içinde hurma suyu vermiştim. Çok şükür geçti

@Zeyneb arkadaşımın bebeği de sarılıktı doktoru sütünü kes sarılığı geçicek demişti.Sütünü kesti mamayla devam etti sarılığı da geçip gitti.Bazen anne sütü düşmüyor bebeğe o yqzden ola bilir.Tabii siz doktorunuzla konuşun bu durumu

@Selcan410 Aramıza hoş geldin canım​:heart_hands:

Geçmiş olsun.
Anne sütü veriyorsan ,sarı besinlerden kaçınmalısın

Kan uyuşmazlığı mi var siz ve bebek arasında sütüm sarılık yapıyor derken onu mu kasdediyorsunuz çünkü hiçbir anne sütü sarılık yapmaz süt ilaçtır dert getirmez anlayamadım tam olarak​:thinking:

1 Beğeni

Süttende kesmek istemiyorum doğrusu sürekli böyle olacak diye endişe içerisindeyim

Teşekkür ederim. Sarı besin tüketmiyorum şuanda

1 Beğeni

Kan uyuşmazlığı yoktu bizde. Anne sütü sarılığı diye bir şey varmış bende bilmiyordum. Yenidoğan bebeklerin karaciğerleri tam gelişmediği için anne sütündeki bazı enzimleri parçalayamıyormuş buda sarılığa sebep oluyormuş. 12 haftaya kadar sürebilirmiş. Ama bu durum beni çok etkiliyor bebeğim sürekli halsiz uyku halinde yüzü gözü sarı. Sütüm kesilecek diye de endişeliyim.

1 Beğeni

Benim ki iki hafta sonra gectu seninki ne zamandır

Evet canim benim de Sütüm yararsızdır Bebek Əmdikcə sarliki artiyordu Doktorum Anne sütunu keselim söylədi və kəsdim sarlik gecdi çok şükür Suan 5 aylık bebeyim sizde istəsəniz doktora konusun bazen anne sütü bebeye dusmuyə biliyor

1 Beğeni

Her annenin sütü yarar bebeğine lütfen sütünüzü vermeye devam edin bebeğiniz büyüdükçe geçecek mama takviyesi verebilirsiniz bu süreçte ama anne sütünü asla kesmeyin Türkiye’deki doktorlar bu yönde yönlendiriyor benimki 3 ay sarı sarı gezdi hiç dert etmedim sonuçta geçti kafanıza takmayın düzeliyor

Eczanede satiliyor.bebek icin tatli serum deyince verir.