Anne sütü yenidogan

Merhaba anneler doğum yapalı 22 gün oldu ama sütüm çok az rezene çayı vs vs deniyorum nasıl çoğalacak süt sağma da aldım az çıkıyor emziriyorum da mama da veriyorum mecbur siz 22 günlük bebeklere kaç ml mama verdiniz

1 Beğeni

O kadarken 30 ml veriyordum bazen bitiremiyordu bile onu. 2 ay 20 günlük şuan 90 ml içiyor günde bi kere. Bulgur soğan ve bol su bana en iyi gelen bunlardı ve sürekli sağmak. Sütün azda olsa sağ moralini bozma sütüm var de hep. Stres sütü azaltıyor.

1 Beğeni

Burda bir arkadaşımız vardı ,bestlak damlanın iyi süt arttırdığını söylemişti.

22 günlük bebeğe ben ilk başlarda 30 gr bazen 60 gr veriyordum sütüm yetmiyordu diye

Kaju fistigi ye

Daha önce bir konu açılmıştı orda detaylı anlatmıştım kendi arttırma yöntemimi canım uzunca, süt arz talep meselesi bebeğini sürekli emzir sonra sağım yap 20 dk en az bol su iç vitaminlerle takviye et inşallah gelir

1 Beğeni

Valla benim bebek 1 aylik sutumu iciyo doymuyor 90 ml mama veriyorum anca susuyor ve uyuyor yani her bebegin yeme sekli ayni degil

Doktor da gayet iyi dedi beslenmesi bu sekilde devam dedi

Maşallah benim bebeğim bazen 90 ml bitiremiyor 2 seferde veriyorum. Kaç saatte bir besliyorsun ?

Hava abla ve değişik beslenme ürünleri artık tüm sinemalarda :sweat_smile::heart_hands:

Böyle değişik besinleri senden duyuyorum ,bilgi oluyor bana​:heart_hands:

Hahahah allah iyiligini versin kiz cok yasa sen

Happy Davina Mccall GIF by The Masked Singer UK & The Masked Dancer UK

1 Beğeni

Benim dogurmadan sonra ilk gün gelmedi eşim ıhlamur çayı meyve suları süt getirecek eczaneden bir çay aldi rezene aldı hurma aldı hepsinden sürekli içtim sütüm geldi sürekli de sagdim durudm çoğalırdi

3 Beğeni

Bunu bende alıp deniycem. Ben bestlak damla kullanıyorum rezene içiyorum bol su. Ben hiç mama vermedim.

Bunun faydasını gördünüz mü ben de kullanıyorum hatta bitmek üzere. Ama anlamadım iyi mi. Bunun yaninda ben anason, cemen tohumu ve papatya demleyip içiyorum. Süt sağımında zaten cok az çıkıyor

Ben 3 saate bir h m sagip hem de emziriyorum şuan da sağım işe yarıyor biraz arttı umarım daha fazla olur hepimizin mama perişan ediyor bebekleri gaz kabizlik ikiniyor sürekli yavrum

Benimde sutum yeterli gelmiyordu. Bol bol hoşaf ic sut yapıyor. Ben extra mama da veriyordum. 30ml 1 olcek yeterli oluyor yeni doganda

Bnde bundan kullaniyorum

1 Beğeni

Laxtamax süt arttırıcı kullanabilirsiniz

1 Beğeni

Ben artık sağımda yapiyorum hem emziriyorum günden güne farkediyor dene istersen