Bebeğim Gözünde akıntı

20 günluk bebeğimin sol gözünde akıntı oluyo yardimci olur musunuz neden olabilir kontrole kadar içim rahat değil

Benimkinde de var tek gozunde doktor yeni doğanlar goz kanallarında tikaniklik olur dedi ilac verdi masaj yapacaksınız burun kokune dedi

1 Beğeni

Göz pınarı dediğimiz o yumuşak yer varya oraya masaj yap sürekli

1 Beğeni

Teşekkür ederim ilaç kullanmak zorunda mıyız acaba küçücük daha :hatching_chick:

Bişey kullanmasanda geçer ama çapak oluyorsa göz damlası yumuşamasını sağlar daha rahat temizlersin gözü

Tetraskilin diye bir krem sürüyorduk doktor yazmıştı.
Ilık suyla pamuğu biraz ıslatıp o kısma pansuman da yapa bilirsin istersen

Bebegim 21 günlük oldu fakat iki gözü de sarı yeşil karışık akıyor ve çok ağlıyor. Ne yapmalıyım. Anne sütü ve çayla pansuman yaptim hangisiyle devam etmeliyim. Baska önerisi olan var mı?

Bence göz doktoruna gösterin isterseniz

1 Beğeni

Fotoğraf ata bilirmisin canım?
Görmeden yalnış bişey söylemiş oluruz :hugs:

Benim oğlum 53 günlük 1 haftadır bizim gözümüzde öyle sabahları açamıyor gözünü çapaktan. Yeni doğan bebeklerin gözyaşı kanalları kapalı oluyor ondan oluyor. İki gözününde göz pınarlarına masaj yapın kanalların açılmasına yardımcı olur. Benim diğer iki çocuğumdada olmuştu 1 haftada geçmişti. Sağlık ocağınada göz damlası yazdırabilirsin gözü temizleme yardımcı olur

Uyuyor minnağım uyanınca atayım.
Fakat çok aniden oluştu bunu söyleyebilirim.

Saglik ocagi bakar mı ki? Aslında evime de yakın

Damla zararsız bişey o yüzden yazar bize yazmıştı. Doktora gitmeden eczaneden bile alabilirsin.

Ben mutlaka uğrayayım o zmn.

Doktora göstermeden bişey yapmayın benece canım

Aynen oyle yaptim zaten. Dr hemen göz damlasi yazdi. İnşallah düzelir.

1 Beğeni

Sade suyla pansuman yap

1 Beğeni

Onu uykudan uyandırdığımda yapisan gözkapagı açilsin diye uyguluyorum.
Bu arada bebege banyo yaptırdık ve gözünde ciddi anlamda bir ferahlama da etkili oldu.

2 Beğeni

Inshallah iyilesir cabucak kuzu

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar Göktuğ Paşa’nın bir kaç gündür gözleri aşırı akıyor ve yapışıyor sap sarı normalde tek bir gözde akıntı vardı masaj yapıyordum ama şu bir kaç gündür iki gözü de akmaya başladı üstüne birde çapak olup yapışıyor ne yapmam lazım başına gelen ve çare bulan var mi