Bebeğim mama yemiyor sütüm'de yetersiz ne yapa bilirim?

Kızlar dedim 3 ay 3 2 günlük oldu ama hiçbir şekilde mama yemiyor sürekli emiyor sütümü yetmediğini düşünüyorum çünkü sürekli ağlıyor yani bunun dışına başka ne yapabilirim bütün mamaları denememe rağmen

1 Beğeni

Mamayı EDS ile vermeye denedin mi?
Belki biberon almayı istemiyordur benimkide öyleydi, besleme yapmam gereken zamanlarda besleme için yumuşak uçlu enkjektör kullanıyordum.
Birde inek sütü hassasiyeti olabilir oda rahatsızlık veriyodur o yüzden içeriği farklı mama da deneyebilirsin

images (1)

Bunu ilk kez görüyorum nasıl birşey anlatrmisin​:smiling_face:

Emzirme destek sistemi adı gögüsüne incecik bir hortum bantlıyosun tam gögüs ucuna gelecek şekilde bebek seni emiyor sütün gelirse onuda içiyor yandaki o hortum sayesinde mama da yemiş oluyor bu sayede hem doyuyor hem senin sütün artmış oluyor
https://youtu.be/NrLNs0YYNnw?si=MNjaEgxyR9QgGhuR izleyebilirsin anlatmış detaylıca

Hastanede bunu vermislerdi ucuna biberon takiyorsun anne sutune en yakin emzirmeye en uygun mama dedi doktorum.
4 aydan itibaren de gunde bir defa da olsa pirinc
Yada tahil lapasina gec
6 kasik mama bir kasik pirinc lapasi.
Eger tasla yedireceksen ayri

Reklam sanma ama ben perga mama kullanıyorum. Çokta memnunum sütümden çok seviyor mubarek. Sütte veriyorm. Yetmiyor benimde netten araştır. Yulaf sütüyle veriyorum

Benimde kizim neredeyse 3 aylik doğduğundan beri emzirmeye takmiş bir anneyim ben de. Eds denedim ama eger seti alırsan cok pahalı olur onun yerine 5 numara nazogastrik sonda ve 1 adet 20 cc lık enjektör ile eds yapabilirsin. Onun disinda sut artırıcı takviyeler var stil tea ler ya da bira mayası onları kullanabilirsin. Aldigin sıvı miktarini artirabilirsin.

Kuzum bende çok denedim arttorıcı şeyler ama fazda etmedii . Bazen sütüm iyi oluyor bazende çok az oluyor. Sonra pes ettim olursa olur dedim arada mama veriuorum. Emzirdikten sonra doymazsa tabi