Doğum kilolarıı

50 gün oldu sezeryanla doğdu bebeğim ben gram kilo veremiyorum vermek için bir çaba da sarfetmiyorum İçimden kilo vermeye dair en ufak bir şey gelmiyor :ok_woman:t2::smiling_face_with_tear:iştahım da çok açık nedense :woman_facepalming:t2:sizde durumlar nasıl

1 Beğeni

72 hamile kaldım 68 im şuan. Uzun süredir kilo vermiyorum ama almadığım içinde mutluyum çünkü benimde iştahım çok açık. Bebeğimin canı sağolsun diyorum ona süt olsunda kilonun önemi yok. 1 yaşına gelsin o zaman kilo vermek için bişeyler yaparım. :smiling_face:

1 Beğeni

Süt veren annelerde kimisi zayıflıyor kimisi kilo alıyor.

Ben zayıflayanlardan oldum.
4 ayımda sütüm kesildi ama hâla zayıfım biraz.
Kilo alamıyorum :melting_face:
Benimde derdim kilo almak olmuş:face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Bebeğim 2 bçuk aylık. 13 kilo gitti sadece. Sabahları ara ara yürüyerek verdim 3 kiloyu. İştahım arada ne çok yiyorum ne az. Bakalm nezaman gider bilmem

2 Beğeni

Haklısınız :cherry_blossom:

Herkesin derdi başka desenize :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Mümkün olduğunca ben de yürüyüşe çıkmaya çalışıyorum benim de bir 14 kere o kadar gitti doğumdan sonra ama neredeyse bir 14 kilo daha var çok kilo aldım :smiling_face_with_tear:

Benim de 15 kilo var kalan . Aynıyız yürümeye devam etçem fırsat buldukça inşallah eski kilomuza döneriz

1 Beğeni

Bende de iştah açıklığı var ya hamileyken bu kadar yemek yemek istemiyodum şimdi emzirdiğim için mi bilmiyorum sürekli açım

1 Beğeni

Ay inşallah ya

Ben de öyle sürekli mutfaktayim biseyler atıştıriyorum sürekli aç hissediyorum :smiling_face_with_tear:

Bende vermek için uğtaşmadım ama emzirdikçe sanki iştahım kapandıydı vermiştim daha sonra verdiklerimi dr aldım benımde canım istemiyo diyet falan :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Emzirdiğimiz için tabi vücut enerjiyi süte çeviriyor sonra yine açlık hissi. Hiç bitmeyen bi kısır döngü gibi sürekli ağzımda bişeyler var. Birde obur olduğumu düşünmesinler diye sürekli açıklama yapıyorum emziriyorum ya buda bebeğin hakkı diyorum :face_with_hand_over_mouth: Bianda geliyor açlık hissi modum düşüyor moralim bozuluyor sevimsiz bi tip oluyorum. Bu anların tadını çıkarıyorum ben normal zamanlarda böyle yesem obez olur yerimden kalkamam şuan istediğim kadar yiyip kilo almıyorum. 8 kilo fazlam var onuda verdikten sonra kilomu korumak için aç yaşıycam zaten :person_shrugging:

1 Beğeni

Aynen öyle. 8 kiloda çok değilmiş 2-3 aya bakar yeterki sürümüz yetsin

2 Beğeni

Aynen sütümüzün yetmesi herşeyden önemli. İlk kızımda kilo veremem diye korktum hep az yedim evet iki ayda aldığım 16 kiloyu vermiştim. Ama sütüm kesilmişti nerdeyse. Mama ağırlıklı besledim beni sadece uykuya dalarken emerdi. Çok ağladım çok suçladım kendimi. İkinci kızımda aynı hataya düşmedim 1 sene sonunda aldığım 18 kiloyu vermiştim hemde hiç diyet yapmadan. Biraz geç olsa ne olur.

1 Beğeni

Ay gerçekten mi içim rahatladı. Bende çok korkuyorum ya emziremezsem diye şuan dikkat ediyorum yediklerime ama asla büyük diyet yapmam emzirmek mucizevi bişey

2 Beğeni

Ben 20 gunde 12 kilo verdim eski kiloma geldim ama sezeryan göbeğim gitmedi. Sicaklardan dolayi da korse giyemiyorum

1 Beğeni

20 günde 11 kilo gitti… iştahım hiç yok birkaç gündür

1 Beğeni