Kiraz çekirdekli gaz kemeri

Hanımlar bu kemer işe yarıyomu oğlum gazlı. Gazına çıkarsana hayla ık mık yapıyo masajda işe yaramıyo. Bu kemeri kullanan varmı. Su torbasıyla aynı işlevi görüyodur die almadım hiç. Ama gerçekten işe yarıyosa alıcam bilgilendirin lütfen

Evet, kiraz çekirdekli gaz kemerinin bebeklerde gaz sancısını hafifletmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu kemerler, kiraz çekirdeklerinin doğal ısıyı tutma yeteneği sayesinde kullanılmaktadır. İşte bu kemerin nasıl faydalı olabileceği hakkında bazı bilgiler:

1. Isı Terapisi: Kiraz çekirdekli kemerler, mikrodalgada ısıtılarak bebeklerin karın bölgesine konur. Bu ısı, bebeğin kaslarını gevşeterek gaz sancısını hafifletebilir.
  2. Doğal ve Güvenli: Kiraz çekirdekleri doğal bir dolgu malzemesidir ve kimyasal içermez. Bu nedenle bebekler için güvenli bir seçenek olarak görülmektedir.
  3. Rahatlama ve Konfor: Isı terapisi bebeklerin karın bölgesindeki rahatlamayı artırabilir ve gaz sancısının neden olduğu rahatsızlığı azaltabilir.
  4. Tekrar Kullanılabilir: Kiraz çekirdekli kemerler tekrar tekrar kullanılabilir ve uzun ömürlüdür, bu da pratik bir çözüm sunar.

Kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

• Isının Doğru Ayarlanması: Kemerin bebeğin cildine zarar vermeyecek kadar ılık olduğundan emin olunmalıdır. Çok sıcak olmamalıdır.
  • Gözlem: Kemer kullanımı sırasında bebeğin tepkileri dikkatlice izlenmelidir. Bebeğin cildinde kızarıklık veya tahriş belirtileri görülürse kullanım durdurulmalıdır.
1 Beğeni

Ben kullandim

Yanina yatiriyordum.
Bebegi kucagima alip dizimde sallar pozisyona
Getiriyordum.
Ellimi karnina koyuyordum asiri gazini cikariyordu

1 Beğeni

Peki sıcak su torbasından farkı nedir. Bana aynı manık geliorda. Eğer farkı var sa bu net çözümse bende alayım

Bende kullaniyorum doktor gaz damlasini kesin dedi önermiyormus elimizde bir bu kaldi. Sicak su torbasindan farki da daha guvenilir olmasi baska bir farki yok.

1 Beğeni

Hem daha guvenli hem de bebegin karnini iyi kavriyo tam damarlarini yumusatiyo
Hollandali bi ebeden gormustum

1 Beğeni

Anladım canım sonuç olarak sanırım ordaki ısı fayda ediyor kiraz sapıda ısıyı tutttuğu için kullanılıyor başka ni numarası yok diyosun ozaman almamam gerek yok

Yani her kullanımda tüm gazı çıkarmaya yardım ediyormuki. Benim oğlum görüyorum uykusunda baya çıkarıyor. Sonra bakıyorum yine sıkılıp bükülüyor. Diyorum yani ne kadar gazın varda çıkarmana rağmen rahatlamıyor

Yok yok sadece uzun sure sicak kaliyor o kadar cnm. Birde açılma patlama gibi dersi yok beline bağlıyorsun soguyana kadar duruyor.

Tamam canım çok saol boşuna almıyım torbayı havluya sarar koyarım aynı işlevi görüyorsa

Kolik bebekler oyle oluyor malesef bizimki de oyle doktor normal bebeklerde 4/10 ise gaz orani sizinkinde 10 uzerinden 8 9 dedi :((

Cok gecmis olsunn :pensive:

1 Beğeni

Peki nezaman geçerki valla biyerede çıkamıyorum doğru düzhün nezaman geççek die düşünüyorjm

Çok saol canım

1 Beğeni

Kolikse eger 4. Ay gibi rahatlar insallah.

1 Beğeni

Ağlama krizine girmiyo ama sürekli kendini sıkıyor ve ıkınıyor bazen ıkınmaktan memeyi ememiyor. Ama ağlayan çocuk dwğil. Buda kolik oluyormu

Demir termosu da bebegin yatmadan yarim saat once besiginin icine koy geri cikar sonra
Bebekler buyuk besigi isitamiyolar dedi
Buyuk besigi kullandirmadi bana ilk gunler
Bebek arabasindan besik yapti.
Sonra reflu yatagini besigin icine koydum.
Eve gelen dogum ebesi oyle yapti.
Bebegini koluna yatir yuzu yere gelsin avucuyun
Icine patpat vur poposuna hafifce.
Ellerinin arasina koy bacaklarini birlerstir
One arkaya saat yonune hareket ettir
Az bekledikten sonra gazi cikar.

1 Beğeni

İnşallah denicem bu pozisyonu yarın bakalım iyi gelir inşallah. Gerçi çıkarsada yine gazlanıyor hep gazlı o ayrı mesele

Benim oglanda da reflu tanisi kondu
Ilk hafta cocugunu emziriyorsan
Acele etmiyceksin 20 dakika en az
Ondan sonra bekliycek sin biraz
Gazini cikarsin diye memenin ucunu iyi kavramasi
Lazim tamamen hava girmemesi lazim.
Eger tamamen icinden cikamazsan reflu yatagi
Al ve yari mamaya gec.
Ben oyle dengeledim hipp
Anti reflu mamasi aldim bununla gecti
Hemen hemen hic kalmadi
Zaten caresine baksan iyi olur.