Sancılı bebeğime ne yapabilirim

Slm kızlar bebegim kakasını yaparken çok zorlaniyor bir gun yapmiyo ikinci gün ishale cevrilmiş şekilde zorla masajla yapabiliyo az az daha sancı için damla kullaniyorum 15 günlük daha bebegim ne yapabilirim

1 Beğeni

Her bebeğin kaka yapma sıklığı farklıdır.anne sütü ile besleniyorsa bebeğe günde 2 kez 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı verebilirsiniz. Birde doktor birinden duydum kakasını yapmakta zorlanan bebeğe kulak çubuguna zeytin yağı sürüp makatına biraz sokuyor ardından heöem kakasını yapacağınj söylüyor ben kıyıü deneyemedim

2 Beğeni

@Srtp aramıza hoş geldin canım :purple_heart:

Benim oğlumda çok kabızlık yaşadı.
48 saat kaka yapmaması normal demişti doktorumuz.
Ama Oğlum 5 ,7 gün yapamıyordu kakasını doktorumuz mecbur bebek için olan lavmandan yapmışlardı.
Ama sorun nedeymiş biliyormusun.
Yediği mamalar yüzündenmiş.
4 tane mama değiştik.sonunda Беллакт бл diye bir mama aldık ondan sonra bir daha kabızlık yaşamadık şükür.

1 Beğeni

Anne sütü alıyo ama sma mamada veriyorum her emzirmeden sonra belki mamada yapiyo olabilir denemeye çalışıcam tşk ederim :hugs:

Evet mamadan kaynakli olabilir diye düşünüyorum bende bi yerde okumuştum bi cay kaşığı zeytinyağini mamaya katıp verebilirsiniz diye bugun bi kere denedim biraz bekleyeyim diyorum etkisini hemen göstermez diye eğer etki etmezse başka yollara başvurcam :pensive:

İlk kez duydum zeytin yağını umarım işe yarar bebiş zorluk çekmez,çok kötü can sıkıcı bir durum anlıyorum seni kuzum​:confused:

İşe yararsa burda yazarsın diğer annelere bilgi olur​:smiling_face:

Yine aynı canm ya pek bi faydası olmadi masaj yapa yapa güc bela yapabiliyo :pensive:

Masajın umuduna bırakma bence,bizde masaj yapıyorduk ama durum yine aynıydı basuru çıkacak diye çok korkuyordum ,fena kabızlık yaşıyordy , afedersin büyükler gibi yapıyordu kakasını.

Mama değişikliği yapa bilirsiniz.bellakt bl maması var doktoruna sor izin verirse kullan ,o mamadan sonra kakası normale gelmişti.

Birde eğer mama veriyorsan.mesela 30 grama 1 kaşık mama ilave ediyorsun ya .
90a 3 kasık.
90 yaparken 2 kaşık ilave etsen daha iyi olur.
Mama katı oluncada kabızlık oluyor.
Biz bellakta geçtikden sonra 1 kaşık eksik tutuyorduk mamasını.kakası normale döndükten sonra gramına uygun dökmeye başladık

Sorayim bi canm tşk ederim :heart_eyes:

Eminmisiniz gaz sancısı olduğundan? Henüz çok erkende

Birşey değil canım, işe yararsa ne mutlu bana)))