Temiz içerikli çizgi film

Cesur dikkat etdimde Aslan’ın çizgi filmini görünce izliyor.

Bencede aslan iyi bir çizgi film,bilgiler veriyor.

Sizin bebişler hangi çizgi filmlerini izliyor?

Bence çizgi film izlemek için çok küçük ama tabi sen bilirsin annesi ben henüz temiz içerikli olanları bilmiyorum

3 Beğeni

Şahsım adına konuşmam gerekirse, hiç bir çizgi filmi izlemiyor :smiling_face_with_tear: Bunun için çok erken, ben bile sevmem tv izlemeyi o sebeple oğlumu da oturtamam karşısına. Tabiki bunlar bir kaç basit sebep, daha önemli sebeplerim de var.

2 Beğeni

Merhaba sevane :cherry_blossom: umay da 3-4 aylıkken kırmızı balığı seviyordu dişi çıktığı için huysuzdu o dönem çok açtım. Sonra etrafımda tv izleyen bi çok bebekte bi çok gelişimsel gerilik gördüm ve korktum açıkcası doktor da izletme diyince dank etti bana şimdi biz bile açmıyoruz tv.

İnternette de;

Yapılan araştırmalar, televizyonun bebek gelişimi üzerinde olumsuz etkilerini olduğunu ortaya koyuyor. Uzmanlar, özellikle iki yaşına kadar televizyonun bebeklerde otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite benzeri rahatsızlıkların oluşabileceğine dikkat çekiyorlar .

Her bebeğin gelişimi tabiki farklı ama bizim iki senemizi alacak olan kısıtlamayı yapmazsak Allah korusun bebeğimizin tüm hayatına mâl olcaz.

Ben kademe kademe kestim büyük tepki vermesin diye mesela günde 10 dk izliyosa 5 dk oldu 2 dk oldu ve kestim.
Seni sevdiğim için sadece bi tavsiye tabi uyup uymamak sana kalmış. Öptüm cesur bebeği :white_heart::kissing_heart:

2 Beğeni

Tv-i aslında duvarda biraz uzaktan izliyor.

Sakıncalı olduğunu duymuştum ama ,reklamları seviyor birde aslanı gorünce bakıyor :roll_eyes:nasıl engelleye bilirim?

1 Beğeni

Onunla ayına uygun oyunlar oyna aslan bebek al sen konuştur aslanı hem de konuşması ilerler :heart_eyes_cat:

1 Beğeni

İyi öneri :smiley:ama aslan gibi konuşmayıda öyrenmem gerek beni o sansın, şaka :sweat_smile:

Ama çizgi filmdeki aslanın oyuncağını nerden bula bilirim acaba trendyolda varmıdır ki

1 Beğeni

Kuşum bizim nöroloji doktorumuz kesinlikle 3 yaşa kadar ekranı yasakladı. Telefon da dahil buna. Sadece görüntülü konuşma yaparken izin veriyor bir de kısa video ve selfie çekimlerine. Biz görüntülü konuşurken ekranı Tomris’e göstermiyoruz.

Evdeki TV kolay kolay açılmaz. Sadece maç varken eşim açar. Eğer yemek yemiyorsak ben Tomris ile diğer odada oyun oynarım. Eşim maç bitince kapatır ve öyle salona geçeriz. Uzaktan ya da yakından izlemesi önemli değil. İzliyor olması zararlı. Bir süre sonra iletişimi koparıyor bebekler ve Funda’nın yazdıklarına katılıyorum. En iyisi TV hiç açmamak.

3 Beğeni

2 yaşından önce ekran yok

2 Beğeni