Doğum sonrası korse kullanımı

Doğumdan sonra korse kullanmak canım istemedi hiç hamile kaldığım kilodan daha zayıfım şuan ama göbek kaldı. Bazı doktorlar zararlı diyor korse için bazıları öneriyor. Sizler korse kullandınızmı faydalı buluyormusunuz?

1 Beğeni

Ben de kullanamadım çünkü artık rahat hareket etmek istediğimden bence o kalan göbek de sporla gider ya pilatesle felan

1 Beğeni

Kullandım ama rahat edemeyip attım kenarı

1 Beğeni

kullandım ama yaram için sezaryenden sonra rahat oturup kaıkmak için.Sonra rahat edemedim sıkıldım takamadım.Karnım da eridi gitti kilolarmda​:joy:

1 Beğeni

Evde spor yapmak zor geliyor hemen evimin karşısında spor salonu var ama bebeğe bakacak kimse yok :person_shrugging:

Bende bi kaç kere taktım yarım saat dayanabildim bide havalarda sıcak gitti

Aa ne güzel benimde önceki 2 doğumumda hemen gitti normal doğumdu. Bu sezeryan diyemi ne yapıştı kaldı üstüme bu göbek. Hiç bi kıyafeti yakıştıramıyorum kendime doğurayımda oversize dan kurtulayım dedim ama yine kurtulamadım :smiling_face:

1 Beğeni

Evde bisiklet var dediğiniz gibi bebek varken o bile zor

Ben de 1 2 gün kullandım ama rahim 40 gün içinde kendini toparlamaya çalıştığı için korse kullaninca rahim sarkması yapabiliyormuş

1 aydan fazla kullanamadım ama keşke kullansaydım karnım giderdi biraz

Onu bende duymuştum lohusalar için şu külot tarzında korseler öneriyorlar. O yukarıya doğru çekiyormuş rahmi. Şu belden bağlama tarzı olanlar aşağı yitiyormuş. Bende bilmiyordum belden bağlanan köşeden aldım

Bende kendime kızıyordum korse kullanmadım diye demek herkes benim gibiymiş

2 Beğeni

Ben rahim toparlayıcı aldım iç çamaşırı şeklinde göğüs altına kadar geliyor 1 haftalıktım giyimeye başladım doktorum önerdi. Daha sonra 40ım çıkınca korseye geçerim dedim ben rahatsızlık ve acı duymadım gayet güzel sarıyor karnınızı korse gibi acıtmıyor da tavsiye edebilirim

2 Beğeni

Bende ondan almayı düşünüyorum canım bel korsesine hiç alışamadım rahat edemedim

1 Beğeni

Nasıl bişey o resim vs var mı

Canım ben korseyi Dr sordum 20-21 gün sonra kullanmayı tercih etmemi istedi erken kullanılırsa ilerde rahim sarkması idrar kaçırmaya vs davetiye çıkarırsınız dedi

1 Beğeni

Evet İnternette bende okumuştum 1 ay sonra kullanmaya başlarım diye düşündüm ama 50 gün oldu doğum yapalı hala başlamadım. Hep bugün yarın takarım diye geçiştirdim. Taksam bide mideye baskı yapar belki az yerim diyorum.

1 Beğeni

İyi fikirmis mideye baskı yapma konusu

Bnde sezaryen oldum ilk ay hiç kullanmadım suan56gun oldu on kilo vermeme rağmen göbeğim kaldı son bir haftadır korse kullanıyorum gayet rahat bana göre tavsiye ediyorum göbeğim baya baya gidiyo sporla hiç uğraşmak istemiyorum çünkü denedim göbek eritmek için gerçekten çok zorlandım​:joy::smiling_face: