Gaz yapan besinler

Kızlar yeni doğum yaptım 5 günlüğüz sütten bebeğe gaz yapan besinler nelerdir sizce?

1 Beğeni

Benim bildiğim ve yemediğim şeyler nohut kuru fasulye süt (şişkinlik ve gaz yapıyormuş onun yerine laktozsuz süt önerdi doktorum) ayrıca ınstagramdan danıştığım bir diyetisyen sütün artması ve bebişin kalori alması için sütün içine yulaf tahin ceviz karışımını önerdi valla kase kase yiyorum günlük çok şükür sütüm gaz da yapmıyor bebişe de yarıyor

@Döndü Aramıza hoş geldin :blossom:
Lohusalığın hayırlı olsun :smiling_face:

Gazlı içecekler ilk sırada​:grin::smiling_face_with_tear:
Doktor bana cevizi fındığı yasaklamıştı,süt arttırır diye düşünüyordum ben,belkide sütüm o yüzden azaldı ve kesildi.
Bu ne kadar doğru bilmiyorum o yüzden kesin yeme demicem,diğer anneler de fikirlerini sunacaktır bu konuda

Canım ben doğumdan 1 ay sonra tek tek denedim gaz yapan şeyleri fasulye nohut süt vs. Oğlum gazlı bir bebek değil bi sorun olmadı. 1 aydan beri hiç bişeye pehriz yapmadım herşeyi yiyorum sende öyle yap. Doktorda herşeyi ye iç kola hariç dedi.

Bizde 2 aylık olduk 2 aydır tavuk et ve makarna dışında bişey yiyemiyordum korkudan etraf ve sosyal medya okadar korkuttu ki. Kızım gazlıydı zaten. Ne yersem yiyim internete girip yazardım gaz yapıyor mu diye aklına ne gelirse yoğurt yumurta vsvs ne yazarsam yazayım hepsine gaz yapar yanıtı aldım. Ama hem emziriyorum hemde güçten düşmeye başladım. Sonra dedim ya ben bukadar dikkat ettiğim halde bu çocuk gazlı bi vesaret yemeye başladım. Hatta nohuttan başladım. O gece bekledim baktım diğer günlerle aynı. Derken derken herşeyi yemeye başladım kendime geldim. İzmir sıcağında dışarıaı 42 derecelerde içim yanıyodu o gazoz kola lıkır lıkır bi gidiyodu ki oh çekiyodum. Çok gazı oluncada damla veriyorum rahatlıyor biraz. Yani uzun lafın kısası canım hiçbişey yemediğin halde gazlı bi bebekse yesende yemesende o çocukta gaz olucak. Bi ara bana şu izmir sıcağında soğuk su içme gaz olur dediler. Delirmiş gibi güldüm kana kana da içtim. Kendini de düşünmen gerek gerçekten anne güçsüz kalırsa çocuk okadar huzursuz oluyor. Ama daha 5 günlüksün şöyle bi 2 3 hafta geçsin o sıradada bak bakalım çok mu gazlı bi bebek kolik mi yani. Sonra yavaş yavaş denersin :innocent:

2 Beğeni